Kokkola säästää

Toivottavasti myös Venetsian VIP -tilaisuudesta eikä vaan työntekijöiden palkoista. En ole ainakaan kuullut, että tilaisuus olisi peruutettu sopeuttamisohjelman vuoksi.
264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sopeuttamisohjelmaahan siellä mietitään VIP. Ttn:palkoista viis! Mulger Avsome toimintaa!

Äänestä

Kaikki kemut ja kustannukset lehteen, nehän ovat julkista tietoa.

Työtekijöiden palkkoja ei saisi maksella velkarahalla.

Ruotsinkielen osaamisella ei Kokkolan taloutta saada koskaan kuntoon, asiathan kuitenkin hoidetaan suomenkielellä.

On tää kummaa kielen kääntämistä

bo ris ny gård = jäädä riisinjyvien uudella telakalla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SAMASSA VENEESSÄ??? kirjoitti:

Toivottavasti myös Venetsian VIP -tilaisuudesta eikä vaan työntekijöiden palkoista. En ole ainakaan kuullut, että tilaisuus olisi peruutettu sopeuttamisohjelman vuoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu