avonainen yläosa

Heippa rakkaat kanssasisaret!!

Voisitteko kertoa mitä kannattaisi laittaa alusasuksi, kun yläosa ikäänkuin "toppimaisesti" siis kaulan takaa kiinni laitettava ja selkä aika avonainen?
3706
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos et halua korsettia (vaikea varmaan tuollaiseen löytääkkin) niin hyvä rintoja tukemaan on sellaiset "silikoni" tuet rintojen alle. Monet hääpukuliikkeet ainakin tällaisia myi. Itse en ole testannut mutta olen kuullut kehuttavan. Niitten kanssa voi pitää vaikka kuinka avonaista pukua.

Äänestä

Moikka! Itse menin heinäkuussa naimisiin puvussa jossa selkä oli hyvin avoin. Hankin Itäkeskuksesta (en muista liikkeen nimeä... Funky Ladyn vieressä) semmoiset silikonikupit nimeltä Unique Bra. Karsastin niitä alkuun mutta onneksi testasin ennen hääpäivää baarireissulla ja hyvin toimivat :) Eivät kyllä varmaankaan toimi yhtä hyvin kovin muodokkaalla henkilöllä... Mutta kannattaa tutustua. Löytyy myös www.unique.fi.

Äänestä

esimerkiksi netistä, www.poirier.nl. Sieltä löytyy ratkaisu avoselkäisiä pukuja varten. Tuotteita myy ainakin Bridal House (Superteks Oy) Unioninkatu 45 Hki

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vuoden päästä rouva kirjoitti:

Heippa rakkaat kanssasisaret!!

Voisitteko kertoa mitä kannattaisi laittaa alusasuksi, kun yläosa ikäänkuin "toppimaisesti" siis kaulan takaa kiinni laitettava ja selkä aika avonainen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu