unohtaisin minäkin sinut ja antaisin olla.
Jos sinä unohtaisit minut
ja antaisit olla
36561
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
olen jo unohtamassa,joten
mahtaa tuntua ihmisestä, joka on löytänyt itselleen elämänsä ihmisen ja tämä kyseinen ihminen pyytää vain kylmästi unohtamaan?
No, jospa tätä toista ei kiinnosta kyseinen henkilö.
es. Skumppapullot pamahtais tyttöjen kesken ja skoolattais, paras nainen voittakoon!
Hän jota ei voisi voittaa olisi poissa.
Melkein jo unohtanut
.
Too sad...
:'(
jotenkin todistamaan se, ettet enää stalkkaa. Mutta miten, sen saat päättää itse.
Annan olla, mutta en unohda.
Ei onnistu unohtaminen, mahdotonta. Kokeiltu on jo kauan. Tämä ei ole pelleilyä, vaan pysyvää ja syvenevää tunnetta. Ajatuksissani hehkuu . . hänellä oli sytykkeet.
Hän unohtaa, joka siihen kykenee.
Meillä on se yhteinen ulottuvuus, se vain on. Joskus ajattelen, että meidän kuuluisi olla yhdessä. Kulkea yhdessä ja tietää toistemme asioita. Elämme kuin vieraina toisillemme. Halutessamme voimme kuitenkin avata sen...tietoisuuden...oven...ja olemme ihan lähellä toisiamme.
Juuri tästä on kysymys. En voi unohtaa, näen silti kaiken. Annan olla. Ehkä joskus.
Tämänpäiväisen sattumuksen vuoksi aion todellakin niin tehdä. Onnistumisprosentti saattaa olla heikko, mutta ainakin yritän kovasti!
Ehkä aika tekee tehtävänsä....:(
Näinkö on,J-P ?
No way, never. Ei minulta.
kuhan vastailen vaan :)
Siihen oon jo tottunut, että annat mun olla ja naurattelet vaan niitä muita naisia. No, jatka samaan malliin, sellanenhan sä oot. Hyvä että huomasin ajoissa.
Parempi antaa naisten naurattajan mennä. Kyllä se aina lohduttajia löytää. Naisten naurattaja pitää aina huolen, että naisia naurattaa, kaikkia muita paitsi omaa naista.
Lupaan ja vannon.
Jätän rauhaan mutta en unohda.
Ketä kiinnostaa ja mitä hyödyttää ;)
Tuon voi nähdä positiivisellakin tavalla. Minusta ihan hyvä asia.. Mut parempi et unohdat.
Niin mutta minäpä en unohda ;)
mennä tänään kampaajalle. :D Aurinkoista päivää vaan kaikille.
unhoita koskaan...en voi, en vaan voi, enkä ehkä haluakaan, vaikka sattuu ja koskee ja kirpaisee...mutta annan sun elää ja olla aivan niin kuin haluat
Näin se menee.. Unohdan ja unohdat.. Ja annan sinun olla.. Ei hymyä tähän päivään eikä huomiseen.. Eikä ensi viikkoon.. Hymyilen vasta sit kun pääsen muuttamaan tästä kaupungista pois. Sekin päivä onneksi tulee, lopultakin. Uudessa kaupungissa uusi elämä ja uudet ihmiset. Tänne en jäisi enää mistään hinnasta yhtään sen pidemmäksi aikaa kuin on pakko.
Ja nuo ajatukset tuli lähinnä siitä kirjoituksesta joka alkaa et 'Vapaaehtoinen naisettomuus..' joka on tuolla Sinkkupalstalla.. Ja muutamasta muusta kirjoituksesta täällä.. Tuli sellainen tunne et hän haluaa olla sinkkuna. En jaksa yksin kaipailla/ihastella.. Ja kun en tiedä missä häntä edes näkisin..
Mut menen pois täältä.. Heippa..
Kun antaa vain olla, on se sama kun ei välitä. Joskus on kyllä aika unohtaa, etenkin jos toinen on ollut paha tai julma. Ei tunteilla ole silloin enää merkitystä..
te samat tyypit kirjoittelette? En viitsi, vaikka sinkku olenkin, sinne tulla. Tarkoitukseni on päinvastoin lopetella tätä lyhyeksi jäämässä olevaa palstailua. :)
Niin.. Järki ennen kaikkea tunneasioissakin. Päätä ei kannata seinään hakata.. Enhän edes tunne häntä.. En tiedä nimeäkään.. Että silleen..
Mut ei hän mikään paha tai julma ole ollut.. Sitä vain ihmettelin et miten se hänen kelkka yhden äkin kääntyi.. Päivässä.. En tiedä mitä tapahtui.. En ole nähnyt häntä viime perjantain jälkeen.. Tuolla liikenteessä törmäsin häneen ihan sattumalta ja eka kertaa.. Mutta.. En tiedä.. Teen niin kuin on järkevää..
Sekin..
Jos tietäisin hänen tykkäävän minusta niin tietty sit olisi eri asia.. Mut ei minulla ole kristallipalloa, edelleenkään.. Ja tuohon muuttoasiaan.. Olen ollut aika yksinäinen tässä kaupungissa.. Se on ollut minulle ehkä kaikkein vaikeinta..
Mutta.. Saa nyt nähdä miten asiat menee.. Sittenhän sen näkee..
Höh.. Tähtäsin tuon viestin lähetysajaksi 12.55 mut ehti just minuutti vaihtua..
sekin meni sinulta ohi :D
Niin.. Sielläkin.. Tai ainakin minä jonkin verran..
Minulla on hyvä muisti, etenkin visuaalinen. On vaikeaa unohtaa kun kuvat pompahtelevat verkkokalvoille. Mutta ei tietenkään mahdotonta. Saa nähdä, kohtahan se punnitaan.
Aloitus on outo, miks ei aloittaja vain pistä konettaan kiinni ja anna olla jos hän niin haluaa, mitä se aloittajaa kaivaa jos häntä silti joku kaipaa.
Mitä niillä asioilla enää on merkitystä....nythän tiedät, että kaikki loppui.ja onhan sinulla jo uusi valittuna ( aina uusia :D )
Annetaan nuorempien rakastaa :D