Eräs on noussut taas

väärällä jalalla sängystä !!!!!!!!!!!!!!!
682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sitä ei ollut miljonääriäiti tai -isä imuttamassa.

Äänestä

Eräs, joka heräs, ja vaatteita sängyn alta keräs.

Äänestä

Niin siis kuka??

Äänestä
  • Kaikki luulottelijat nyt liikkeelle innolla arvailemaan.

    Äänestä

"Eräs" on mainesana, jolla rakastaan kukin kutsuu.
Minulla ei ole täällä yhtään erästä.

Äänestä

Eräs varmaan illalla laittaa oikean jalkansa sängyn päälle ja laskee nukkuma-asentoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


En eppäile kirjoitti:

väärällä jalalla sängystä !!!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu