Onko pullonpantit muuttueet virossa minulta otettiin Säästymarketissa joistakin pulloista 56 ja 72 senttiä. Muissa lliikeissä edelleen samat mitä ennenkin. Erikoiseksi tämän jutun tekee se että myöskään säästymarketissa ei kaikista tuotteista noita hintoja otettu. Eli onko kenelläkään tietoa onko pullonpantit muuttumassa virossa?
Säästymarket ja pullonpantit?
5
347
Vastaukset
- pantti ei haittaa
Alkoholin huomattava hinnanero kannattaa hyödyntää maksimaalisesti:
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja.html
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_22.html
http://www.viinaavirosta.com/2013/06/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja.html
http://www.viinaavirosta.com/2013/06/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_6.html
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_8799.html
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_24.html
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_7255.html- peltiku
Älä viitsi kertoa väärää totuutta.Prisma on keskihintainen alkoholien suhteen,perittävät pantit tekevät siitä kalliimman kuin laivayhtiöiltä pantitta ostetut juomat.Ihan muutamat elintarvikkeet ovat edullisia prismassa,mutta kyllä parhaiten saa rahalleen vastinetta,kun tutustuu tallinnan kauppojen erikoistarjouksiin.
- punainenpilvi
Prisma ei todellakaan ole halpa. Suuret virolaiset ja latvialaiset markettiketjut hakkaavat sen 6-0. Ehkä joku tavara on halvempaa, epäilen. Virallisia hintavertailuja on tehty.
- tiatoo
prisma on tosiaan ehkäpä kallein. maxima, selver, maximarket ja pikkukaupat yleensä edullisia. pullopantit eivät ole muuttuneet.
- pysy suomessa
Älä meneViroon kusettavat poroa mennen tullen!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1792039- 1751761
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691608Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise241403Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1031396- 1001057
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1541038Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c731027Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud228856Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,56820