Onko pullonpantit muuttueet virossa minulta otettiin Säästymarketissa joistakin pulloista 56 ja 72 senttiä. Muissa lliikeissä edelleen samat mitä ennenkin. Erikoiseksi tämän jutun tekee se että myöskään säästymarketissa ei kaikista tuotteista noita hintoja otettu. Eli onko kenelläkään tietoa onko pullonpantit muuttumassa virossa?
Vastaukset 5
- pantti ei haittaa
Alkoholin huomattava hinnanero kannattaa hyödyntää maksimaalisesti:
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja.html
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_22.html
http://www.viinaavirosta.com/2013/06/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja.html
http://www.viinaavirosta.com/2013/06/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_6.html
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_8799.html
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_24.html
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_7255.html- peltiku
Älä viitsi kertoa väärää totuutta.Prisma on keskihintainen alkoholien suhteen,perittävät pantit tekevät siitä kalliimman kuin laivayhtiöiltä pantitta ostetut juomat.Ihan muutamat elintarvikkeet ovat edullisia prismassa,mutta kyllä parhaiten saa rahalleen vastinetta,kun tutustuu tallinnan kauppojen erikoistarjouksiin.
- punainenpilvi
Prisma ei todellakaan ole halpa. Suuret virolaiset ja latvialaiset markettiketjut hakkaavat sen 6-0. Ehkä joku tavara on halvempaa, epäilen. Virallisia hintavertailuja on tehty.
- tiatoo
prisma on tosiaan ehkäpä kallein. maxima, selver, maximarket ja pikkukaupat yleensä edullisia. pullopantit eivät ole muuttuneet.
- pysy suomessa
Älä meneViroon kusettavat poroa mennen tullen!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1281886
- 50970
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r155827Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50756- 71684
- 67626
- 53617
- 59606
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.132585Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e120552Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20510Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32498- 51490
- 5488
- 34487
- 55478
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118476- 4459
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.140441