Säästymarket ja pullonpantit?

Onko pullonpantit muuttueet virossa minulta otettiin Säästymarketissa joistakin pulloista 56 ja 72 senttiä. Muissa lliikeissä edelleen samat mitä ennenkin. Erikoiseksi tämän jutun tekee se että myöskään säästymarketissa ei kaikista tuotteista noita hintoja otettu. Eli onko kenelläkään tietoa onko pullonpantit muuttumassa virossa?
5426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Alkoholin huomattava hinnanero kannattaa hyödyntää maksimaalisesti:

http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja.html

http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_22.html

http://www.viinaavirosta.com/2013/06/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja.html

http://www.viinaavirosta.com/2013/06/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_6.html

http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_8799.html

http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_24.html

http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_7255.html

Äänestä
  • Älä viitsi kertoa väärää totuutta.Prisma on keskihintainen alkoholien suhteen,perittävät pantit tekevät siitä kalliimman kuin laivayhtiöiltä pantitta ostetut juomat.Ihan muutamat elintarvikkeet ovat edullisia prismassa,mutta kyllä parhaiten saa rahalleen vastinetta,kun tutustuu tallinnan kauppojen erikoistarjouksiin.

    Äänestä

Prisma ei todellakaan ole halpa. Suuret virolaiset ja latvialaiset markettiketjut hakkaavat sen 6-0. Ehkä joku tavara on halvempaa, epäilen. Virallisia hintavertailuja on tehty.

Äänestä
  • prisma on tosiaan ehkäpä kallein. maxima, selver, maximarket ja pikkukaupat yleensä edullisia. pullopantit eivät ole muuttuneet.

    Äänestä

Älä meneViroon kusettavat poroa mennen tullen!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mitäh! kirjoitti:

Onko pullonpantit muuttueet virossa minulta otettiin Säästymarketissa joistakin pulloista 56 ja 72 senttiä. Muissa lliikeissä edelleen samat mitä ennenkin. Erikoiseksi tämän jutun tekee se että myöskään säästymarketissa ei kaikista tuotteista noita hintoja otettu. Eli onko kenelläkään tietoa onko pullonpantit muuttumassa virossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu