https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jNXgOUF4pgA#at=27
Puolisoni on tehnyt melkein koko ikänsä pienoismalleja, ja perusti viime vuonna facebookiin erityisesti sota- ja autoaiheisia pienoismalleja käsittelevän sivuston (löytyy facesta hakusanalla Sotakalusto ja dioraamat) Nyt kuvasimme sivustolle tällaisen, erityisesti siis aloittelijoille tarkoitetun videonpätkän T-55-tankin rakentamisesta, ja ajattelin lisätä sen tänne kun tätä sivustoa paljon luen (tykkään itsekin rakentaa pienoismalleja, lähinnä lentokoneita)
Jos siis kiinnostaa katsoa tuo video, sen löytää tuosta ylhäällä olevasta linkistä. Palautettakin saa toki antaa, mutta muistutan että sen tarkoitus ei ollut olla ammattimainen versio "näin se kuuluu tehdä"-asenteella, vaan lähinnä näyttää että tämä on ainakin yksi tapa tehdä. :)
Sotakalusto ja dioraamat, T-55-tankki
1
291
Vastaukset
- anonyymirakentaja
Katsoin videon läpi vaikken amatööri enää ainakaan usko olevani. Tykkäsin videosta ja tutustun luultavasti tuohon sotakalusto sivustoonkin kun ehdin.
Ps mukava kuulla että naisetkin harrastavat tätä lajia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El796407MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415488Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624309NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun784188Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja693937Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.801317- 731140
- 3281135
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32910Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831