-96 Primera 1,6 hyytyy

Mitä mahtaisi olla tehtävissä, kun kiihdyttäessä parhaan kiihtyvyyden saa, kun painaa kaasupoljinta vain hiukan yli puolen välin? Eli jos painan laatan lattiaan auto kiihtyy tosi tukkoisesti. Onko asialle mitään tehtävissä? Ehkä polttoainesyötön säätö?
2705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

... kaasuläpän asennontunnistin hajalla tai sitten polttoaineensuodatin tukossa.

Äänestä

Katso ilmamäärämittarin langat,josko ovat likaiset. Käsiteltävä varovasti. Itse puhdistin pumpulipuikolla. Ko. laite löytyy ilmasuodattimen ja imusarjan välistä kyytiläisen puolelta, kulmikas litteä levy, kolmella pienellä ruuvilla kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kädetön kirjoitti:

Mitä mahtaisi olla tehtävissä, kun kiihdyttäessä parhaan kiihtyvyyden saa, kun painaa kaasupoljinta vain hiukan yli puolen välin? Eli jos painan laatan lattiaan auto kiihtyy tosi tukkoisesti. Onko asialle mitään tehtävissä? Ehkä polttoainesyötön säätö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu