Hieno tämä Joensuu palsta

Tosin täällä ei saa puhua näköjään asioista jos ne liittyy lapsia seuraaviin hörhöihin.
Linkitin uutisen aiheesta joka on luettavissa Ilta-Lehdestä, mutta katosi kun pieru saharaan.
6134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Asuinpaikka kertoo keskustelujen tason, "omista" ei saa puhua, vaikka lehdissäkin lukisi samoista henkilöistä.

Äänestä

Saa jos aloitus on tehty asiallisesti. Minusta nyt ei ole kovin fiksua alkaa nimiä miettimään palstalla.. Jättäkää se touhu poliisille kyllä ne huolehtii tämän kaverin kiinni ilman teidänkin nimen miettimisiä.

Sitäoaitsi jos täällä aletaan nimiä miettimään ja kohteeksi joutuukin joku asiaan kuulumaton mitäs sitten?

Äänestä

Lähinnä olikin tarkoitus, että jos joku tunnistaisi miehen, niin ilmoittaisi siitä poliisille. Ei kaikki lue lehtien uutisia, mutta saattavat lukea tätä palstaa.
En minä sillä nimellä mitään tee, mutta poliisia se saattaa kiinnostaa.

Äänestä

Sitten osaat tehdä asiallisen aiheen ilman kysymystä "Mikä mahtaa olla tyypin nimi"
Voi vaihtaa vaikka kehotukseksi ilmoittakaa poliisille jos jotain asiasta tiedätte.

Suomi24 säännöt ovat näitten suhteen aika yksiselitteisiä ja kun puhutaan vain nimimerkeillä niin keskustelu voi olla aika rajuakin välillä.

Tässä perusteet viestin poistoon voit kysyä Ylläpidolta ohjeita / neuvoa / valittaa palautteen kautta jos viestin poisto sinun mielestäsi oli asiaton.

Äänestä

Siitä pointsit tälle palstalle, että tätä edes joku valvoo. Olen törmännyt moneen kaupunkipalstaan, missä valvonta ei pelaa lainkaan. Niissä todellakin heitellään ihmisten nimiä aivan sattuman varaisesti, mitä ihmeellisiimpiin asioihin syyllistäen.

Ja Doopie, olet oikeassa, että se aloitukseni oli vähän kökkö. Ei todellakaan ollut tarkoitus, että niitä nimiä tänne laitettaisiin. Se juuri voisi vaikeuttaa asiaan mitenkään liittymättömien elämää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kunhan ihmettelen kirjoitti:

Tosin täällä ei saa puhua näköjään asioista jos ne liittyy lapsia seuraaviin hörhöihin.
Linkitin uutisen aiheesta joka on luettavissa Ilta-Lehdestä, mutta katosi kun pieru saharaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu