Miten kommentoit?
Ulosotossa ja
luottotiedoton olet!
69517
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 69
Vanhimmat
En ole. :)
En ole luottotiedoton ikuna, en.
Mutta läheiseni toimi aikansa perintätoimistossa ja nyt hoitaa virkaansa hovioikeudessa mallikkaasti. :)
Raaka rakkaus?
Oo lähinnä näitä julkkiksia jotka elää leveesti ja hoitaa asiansa huonosti. Tai sitten jotain media & markkinointipellejä hirveessä hybriksessä;)
ulkopuolisen ongelma jos jonkun luottotiedot on menny?
En ole menettäny, enkä menetä, siitä olen pitänyt huolen ja tulen pitämään!
Miten sinun omat tiedot? Onko ongelmia omissa luottotiedoissa?
Niinpä vain pääsi käymään. Mutta nyt on suunta ylöspäin ja asiat järjestyy ajan kanssa. Oikeastaan olen nyt onnellisimmillani, kun ei tarvitse elää velkakierteessä vaan sille tuli stoppi ja palkasta lähtee tietty summa, mutta loput jää minulle.
Ihmettelen kyllä miksi kaivelet ihmisten luottotietoja.
Tsemppiä sulle ja varmasti pääset jaloillesi taas.. :)
En ole ulosotossa, enkä liijoin menettänyt luottotietojani. Toivon samaa kumppaniltakin. Taloudestaan täytyy osata huolehtia.
Toivo sie, mitä toivot. Sun elämäs on kuin ruusuilla tanssimista. Mitä sulta puuttuu? Mietipä sitä. Ehkä sä blondi vielä hoksaat (mutta vain), jos pyydät muilta apua?
Joo, tuli vähän vingutettua visaa liikaa ja ostettua design-vaatteita.
Mulla menee kuukaudessa enemmän kenkiin kuin monella ruokaan ja asumiskuluihin - yhteensä!
Edustustilille laitan - firman piikkiin;)
On sitten toi pieni netti peli ongelma :[
Älä oo dof-ka. Mulla on p ä ä o m a a...
Minä en ole. Ja mitä se tänne kuuluu, jos joku on. Paitsi, jos asianomainen haluaa siitä itse avautua..
Ehkä se on hänen luottoystävänsä. Tai sitten on luotto mennyt, kun levittelee negatiivisia ympäri nettiä alentaakseen ja tunteakseen olevansa tärkeä ja arvokas luottoystävä! Tai ehkä sillä ei ole ystäviä lainkaan, luulee että penkomalla niitä tehdään, vaikka ihmiset halveksii tai säälii häntä.
Kaikki mitä tulee sisään menee mun nenään!
Kommentoin sitten, että luottotiedot ovat kerran menneet ja ne asiat ovat siten kunnossa olleet jo noin reilun vuoden... Niin mitä siitä sitten?
Olen luuseri. Lienee parempi, että siirryt eteenpäin.
Selittääkö taloustiede tän: mitä persaukisempi oon, sitä kuumempina mimmit käy;)
Ehkä auervaarailu on sulla geeneissä?
Ala-arvoista sinulta. En kyllä voi muuta sinusta todeta. Näin et minua saa.
Ei se mitään, yritän huomenna taas uudella tavalla. Ihmiset ovat kuin tietokonepelejä, millään eilen sanotulla ja pelatulla ei ole tänään mitään merkitystä, on puhdas pöytä jälleen. Minä pelaaja, muut vain pelattavia.
Paitsi mä. Mulla on norsun muisti;)
Itsekin muistelen valikoivasti muita ihmisiä alentavia sepitelmiä, mutta en pidä siitä, että itsestäni muistetaan mitään. Taidan olla vähän luonnevikainen?
Eräs taas sotkee ja mustamaalaa muiden asioita.
päivänä selvitän ERÄÄN MIEHEN taustat.
Helppo nakki, ja sen jälkeen ilmotan henk,kohtaisesti sen mitä tiedostot kertoo! Ja senhän se mies itsekkin tietää että siellä on paljon mikä ei kestä päivänvaloa.
Jatkuvasti mulle nakellu jostain mikä ei ole totta, mutta minä haravoin sen MIEHEN ylös, ja saan varmuudella tietää, ei jää mitään arvailujen varaan sen jälkeen.
Miksi ilmoittaa henkilökohtaisesti, kun voi samantien laittaa nettipalstalle yleiseen jakoon? Niin toimivat todelliset sielunkumppanit, ainakin joidenkin makuun :D
saattaa suutua jos saa ensin täältä lukea.
Jos joku on niin mauton, että levittelee muiden asioita netissä, niin tuskin häntä haittaa.
haittaa, mutta se kotijoukon komentaja saattaa ottaa nokkaansa.
Ei se ny minua haittaa vaikka se muija ottaski nokkaansa, mutta varotan ensin ;o)))).
Suutu, darling;) En tiennyt et oot noin tosikko:):)
Ei sulla ole kultaa, eikä sulla ole kykyä hauskuuttaa tai viihdyttää muita kuin itseäsi.
Kuuleppa darling, kun mä olen nyt ihan tosissani mutta en tosikko ;o))))), senhän sä jo tiedätkin, mutta halusin vaan muistuttaa että totuus ei pala tulessakaan.
mikähän pointti tässäkin aloituksessa oli..yhtä tyhjän kanssa.
Aloittajan tarkoitus oli esiintyä toisena ja saada kolmas osapuoli jonka luottotiedot ovat menneet suuttumaan tälle toiselle. Sitä samaa kuin aina.
Se mistä revittelemme ja nautimme, se kertoo meistä itsestämme.
Onko kyseessä se sama juoppo nainen jolla on menny luottotiedot.
Joo se sama lähiöyyhoo.
Yh blondi taitaa olla sama nainen kyseessä.
Kukaan ei ole täydellinen.
En edes minä.
Laihialta kotosin... Eihä täälläh oo muuta tekemistää vanhallapojalla kun pelata netissä pokeriha ja kattoa pornoa... Yhtä saatanan latoa koko lakeus.
eletään ku viimestä päivää. Toiset saa miljoonan verran eläkekassasta.
hyväksikäytetty,tutki vielä lisää
Niin olen, näinhän mä sulle jo olen kertonutkin :(
Eikä tuo ole muutenkaan ollut mikääs salaisuus.
Jo yli 356 000 kuluttajalla on maksuhäiriömerkintä
Meidän alalla laskusuhdanne näkyy reaaliajassa - asiakkailta ei enää tilejä:(
Mitä väliä jos silti pärjää :) Tulevaisuuden turvana on suuret perinnöt :)
Elämä on aika ihanaa.
Kuitenkin.
Kaikkinensa.
Ihan kaikkinensa.
Sellaisena kun se eteemme avautuu.
Elämä on kuin iso lahjapaketti.
Jos elämässä ei olisi suruja ei ne arjen ilotkaan niin ihanille tuntuis.
ja menetysten jälkeen on joskus vaan mukavaa huomata että sateenkaarikin kaartuu edelleen taivaalle kauniina.
Kukapa täältä selviäis ilman kolhuja mutta siltikin toisalta niin onnellisena.
Aika hassua.
Ja joskus on hetkiä kuin ne olisivat suuria ihmeitä.
Vain silmät kiinni ja monttu auki ihmettelee.
Omituista.
niinkuin aika monella muullakin Suomalaisella. Ihan normaalia nykypäivänä. Ei se tee itse ihmisestä kuitenkaan yhtään sen huonompaa. Mun kohdallani syyllinen velkoihini on nyt jo ex- mieheni. Mutta heikoissa kantimissa on sinunkin elämäsi jos sen asian koet tekevän ihmisistä jotenkin huonompia verrattuna niihin, joilla ne kaikki on kunnossa.
Aivan.
maksaa vaivan.
olla ihminen ihmiselle.
kannattaa kokeilla.
jäytännön tasolla.
Hyvä yleisneuvo, mutta saat taistella sen eteen, valitan :(
Ilman taistelua ei löydy mitään arvokasta.
Onhan se aika irvokasta, toden totta.
Hyvää yötä ja hyvästi,
kiirettä on ollut ja kovasti
sanoi paikkakunnan jumalaton rovasti
voi elämän kevät teidän juttujanne.
jumalatonhan tarkoittaa kauhean kookasta, suurta, isoa.
ei kai pist -past-Ori voi olla jumalatoin lain ??
sanoohan sen nyt almanakan järkikultakin.
puhelette ihan omitusia täällä.
en ihmettele ettei tätä ikävä-palstaa kukaan jaksa lukea.
ihan älyvapaat on juttunne.
ei järjen häivääkään, ei edes hiventäkään.
-harmaahapsi habitus-
Mikä ihmeen hintti ja sapa ?
Haloo !!!
onko teillä ihan kaikki kotona ?
Yökkökaverit, kaikki lepakot, valvoessamme eteenpäin tätä yövuoroamme keittäkäämme kahvia että jaksamme aamuun saakka.
Yöylihoitajan määr.
rec. vapaa lääke
kuis kulkee ?
jaa, painu vihtoo
ei siihen vastaan voi painautua.
se on pakastimessa odottamassa joulusaunaa.
saako siellä jouluna vihtoa ?
-vastarannan kiiski-
nyt ei tee mieli.
löylyä lisää.
heitetään.
ja kiukaalla kahvii keitetään.
Saunominen on kivaa.
Vihtoakin saa jos huvittaa.
Ei kuitenkaan pakolla, väkisin väsyttämälläkään.
Kuka sitä nyt yöllä sanoo tai valvoo ?
Vähän hei nyt terää näihin viesteihin.
Postimieskö lukee mulle tulleet kirjeet? Joo ulosotosta tuli, mutta haen saatavia itse.. Ihmeellisiä viestejä!
entäs sitten? maksan pois, odotan häiriömerkinnän poistumista ja sillä selvä. ei täs ole enää kuin 10kuukautta ja taas meno jatkuu. maltatko odottaa?
mäki
Mullon hemmetin isot tulot ja aina olen menossa ja matkoilla.. ei niitä hitto laskuja kerkii maksella kun en ole aina edes kotona. Ulosotto hoitaa laskujen maksun lähes ilmaiseksi - suoraan palkasta. Ja sitä ei juuri edes huomaa. Lainaa saan pankista niin paljon kun ilkiin pyytää, kun on aina entiset lainat hyvin tulleet hoidetuiksi - suoraan palkasta.
Mikä tässä systeemissä sinua jurppii? Saakai sitä ulosoton "palkata" sihteerikseen, jos ei itse kerkii laskujansa maksaa. Halpa sihteeri se on, kannattaa kokeilla. Ei mee omaa aikaa hukkaan laskujen kimpussa.