Tallink/Silja Europan viikonlopun 22h risteilyt

Tapulin pöllö

Olen 24 vuotias juuri pk-seudulle muuttanut sinkkumies ja olen tässä nyt suunnittelemassa lähtöä Europan 22h risteilylle joulukuussa (sain edelliseltä työpaikaltani lahjakortin sinne).

Kumpi olisi parempi päivä lähteä risteilemään perjantai vai lauantai? Etsin lähinnä 18-25 vuotiasta naisseuraa tuolta risteilyltä, joten millekään keski-ikäisten kansoittamalle risteilylle en halua eksyä. Viking Linen Tukholman arkipäivien lähdöiltä on vain huonoja kokemuksia, kun koko risteilyllä ei tuntunut olevan kuin 2-5 alle 30v sinkkunaista.

Onko kukaan tämän palstan kirjoittelijoista käynyt perjantain tai lauantain Europan risteilyllä? Jos on, niin paljonko siellä oli sitä nuorempaa naisväkeä paikalla.

13

5635

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Peljmies

      Kumpikin ihan hyviä päiviä.

      2-5 sinkkunaista? Millä ajalla ehtisit hoidella suuremman määrän?

      • Tapulin pöllö

        Heh, no ehkä minä en ole kaltaisesi "peljmies", kun ne minun juttuni eivät useinkaan ihan kaikkien naisten kanssa tärppää ja enkä ihan kenenkä tahansa kanssa hyttiinkään jatkoille lähde, joten jos vaihtoehtoja on 3-5, niin todennäköisemmin päädyn omaan hyttiini ihan yksikseen kiroamaan hiljaista hiljaa.


    • risteilevä

      Onkos ne pakko olla sinkkuja?

      • Peljmies

        Hoidellaan nyt ensin pahimmassa puutteessa kärvistelevät. Sen jälkeen alkavat muut kesääntyä kuin kissat kermakupille.


      • Tapulin pöllö

        No lähtökohtaisesti en edes yritä varattuja iskeä. Ehkä se johtuu heikosta itsetunnostani tai sitten moraalisesta selkärangastani, mutta en halua varattuihin sotkeentua.

        Mutta eikö kukaan palstalaisista muka ole käynyt noilla perjantain ja lauantain Europan lähdöillä? Kummassa olisi enemmän ns. opiskelija tyttösiä bailaamassa ja kummassa taas enemmän noita "aikuisia kännääjiä"?


      • laivamatkaaja
        Tapulin pöllö kirjoitti:

        No lähtökohtaisesti en edes yritä varattuja iskeä. Ehkä se johtuu heikosta itsetunnostani tai sitten moraalisesta selkärangastani, mutta en halua varattuihin sotkeentua.

        Mutta eikö kukaan palstalaisista muka ole käynyt noilla perjantain ja lauantain Europan lähdöillä? Kummassa olisi enemmän ns. opiskelija tyttösiä bailaamassa ja kummassa taas enemmän noita "aikuisia kännääjiä"?

        Europalla on tullut paljon reissattua, perjantai on aina paras päivä.

        Silloin on laiva täynnä ja paljon nuoria liikkeellä.

        Katso myös viihdekalenteri, senkin perusteella voit katsoa järkevän lähdön mikä houkuttelee nuoria paikalle, mutta pääsääntöisesti aina se on kuitenkin perjantai.


      • ei elättejä mulle
        Tapulin pöllö kirjoitti:

        No lähtökohtaisesti en edes yritä varattuja iskeä. Ehkä se johtuu heikosta itsetunnostani tai sitten moraalisesta selkärangastani, mutta en halua varattuihin sotkeentua.

        Mutta eikö kukaan palstalaisista muka ole käynyt noilla perjantain ja lauantain Europan lähdöillä? Kummassa olisi enemmän ns. opiskelija tyttösiä bailaamassa ja kummassa taas enemmän noita "aikuisia kännääjiä"?

        no itse usein pe lähdöllä...valitettavasti en ole akateemisten alojen opiskelija, vaan jo työelämässä kärvistellyt 25v. yksityisyrittäjä, joten kävele ohitseni, kiitos :)


      • jkn joi ho

        Tallinkin propagandapäällikkö

        Sinun on nyt pakko seurata koko ajan tätä foorumia. Tämä kertomus nousee poiston tuhkasta kuin Fenix-lintu. Sen nousua lentoon ei mikään mahti maailmassa voi sitä estää. Et voi olla kyllin valpas. Sinun on siis pakko koko ajan tarkistaa foorumia. Jos poistut, tämä on saattanut sillä välin ilmaantua ja on taas pinnalla. Mikään muu viesti ei voi tätä upottaa.

        Tallinki propagandapäällikkö on innoissaan pelosta vavisten poistattanut hänestä kertovia aloituksia. Poistattaminen on tapahtunut ilman liputusta hätäisellä puhelinsoitolla. Tokihan ylläpito häntä kuuntelee, onhan hänellä asiasta lääkärin todistus. Psykiatrin todistus. Tähänhän hän on itse aikoinaan kertonut.

        Mihin foorumi joutaisikaan ilman tätä valopäätä, jonka ainoana tehtävänä nykyelämässä on kertoa TallinkSiljan ylivoimaisuudesta. Samalla toki unohtaen yritysryppään toiminnan, paitsi sitä osaa, joka käsittelee Silja - ja senkin hän selostaa aina väärin. Tai väärin ja väärin, ainakin totuutta hieman muuttaen ja Tallinkkia ylistäen.

        Mihin foorumi joutuisikaan ilman hänen kirkkaasti loistavaa tähteään, joka välähtää heti sanasta Silja.

        Mihin foorumi joutuisikaan ilman hänen jatkuvaa sensurointiaan!


    • ....................

      Perjantaina on enemmän nuorta väkeä laivalla. Lauantaikin on hyvä päivä, mutta muut päivät on aika lailla mummoristeilyjä.

    • Perjantain paras

      Vaikka perjantain lähdöt ovat kaikkein kalleimpia, on niillä myös kaikkein eniten nuorempaa väkeä laivalla.

      Ei siinä lauantaissakaan mitään vikaa ole, mutta jos jos perjantain lähdön keski-ikä on jotain 30v on se lauantain lähdöllä 35 ja tiistain lähdöllä 55...

      • tiedän kyllä

        Onhan ne 35v naisetkin ihan naitavia.


      • Turum Poik
        tiedän kyllä kirjoitti:

        Onhan ne 35v naisetkin ihan naitavia.

        No Chisu on 35v, ja kyl sitä pussailis ;)

        Ite oon 26v, ja parhaiten olen saanut laivalta alaikäisiä poikia sunnuntai aamulähdöllä

        No hesalaisillehan nämä aamu- ja iltalähdöt on täyttä utopiaa ei he niistä mitään tajua


    • make stadista

      Perjantai paras, tosin suomi24 sinkkuristeily, seiskan bileristeily ja radio rockin risteilyt vetävät myös nuorempia naisia laivalla, mutta nuo eivät koskaan ole perjantaisin tai lauantaisin, vaan arkisin, jolloin töissä käyvän pitää ottaa lomaa yhdeksi päivää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      42
      1472
    2. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      98
      1365
    3. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      305
      1313
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1125
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      19
      1081
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      66
      1068
    7. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1039
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      71
      1012
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      177
      892
    10. Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!

      Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju
      Tanssi
      18
      841
    Aihe