Vanakone

errand21

Kuka tietää mitä ovat nuo lentokoneiden jättämät vaaleat pitkät vanat.Äskettäin lentokoneet tekivät 4 pitkää vanaa ristiin ja rastiin, miksi ne niitä tekee,täytyyhän olla joku syy moiseen.Jos joku tietää niin laittakaa viesti tietämättömälle.Onhan näitä vanoja nähty jo monena vuonna,mutta eipä ole tullut mieleen että miksi niitä on.Nytkin menee vanakone näyttäisi jäävän kaksi vanaa perään.

3

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • errand

      Lisää edelliseen.Aamu-uutisissa sanottiin suurissa kaupungeissa olevan enemmän syöpää kuin maaseudulla.Nämä vanakoneet lentävät enemmän suurempien kaupunkien yllä,vähemmän maaseudulla.Tosin viimepäivinä niitä on lennellyt täällä maaseudulla tiheään tahtiin.Aamulla kuudenmaissa kun katsoin ulos,vaaleita vanoja oli tehty oikein urakalla.Ettei nämä vaan liity lisääntyneisiin syöpä ja muihin tauteihin.

    • Kytänny

      Ne ovat alumiinia, bariumia ja jotain kolmatta jota en nyt muista. Niitä lentää ympäri Suomen maaseudulla myös ja ympäri maailman. Jotain voi päätellä siitä, että esim. USA:n kongressi ei uskalla puhua asiasta. Ja ne maksavat maailmanlaajuisesti päivässä arviolta 12 miljoonaa dollaria. Ei siis mikään pikkutekijä taustalla. Kannattaa tutustua YK:n agendaan numero 21. Ei pelottelua, mutta kannattaa ajatella onko ne vanat positiivisia kun on niin salaista.

    • errand

      Onko nyt niin että nuo vanakoneet levittävät yläilmoista jotain myrkkyä ihmisten päälle. Nytkin kone lentää ja kaksi vanaa jää leijumaan taivaalle.Jos se olisi vesihöyryä se haihtuisi nopeasti pois.Lentokoneita on lennellyt tiheään tahtiin nyt kun on ollut taivas aivan pilvetön.Tuli mieleen että onko vanoilla vaikutusta noihin viljoihin kun viljat ovat kypsyneet ja satoa korjataan pois pellolta.Koneita on ollut erikoisen paljon taivaalla juuri viljankorjuun aikana.Miksi viranomaiset eivät vastaa näihin vana kysymyksiin.Kaikki vaikenee,silloin on jotain pimeetä touhua menossa sen kyllä sanoo tyhmemmänkin järki.Arra

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      119
      2472
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      32
      1616
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      21
      1522
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1458
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1263
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      346
      1149
    7. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      60
      1023
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1015
    9. 122
      841
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      79
      825
    Aihe