Hei sinä iltakävelija,jos ei uni tule niin älä ainakaan yöllä tahallasi hakkaa niitä kantapäitsi lattiaan,ota huomioon alhaala asuvat ja JOS tahallasi teet niin et pitkään sitä tee!:=)
Voi liikkua hiljempaakinn
3vuorotyöläinen
8412
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Etkö uskalla käyä päin naamaa sanomassa ku täällä vaan itket?
Käyä ei ole oikea sanamuoto vaan käydä:=) Ni saatanan sosionoomi.
Tiedän tasan tarkkaan kuinka paljon tuommoinen voi pistää vihaksi. Onneksi asun nykyään ylimmässä kerroksessa, niin ei ole tuotakaan murhetta.
Mikä siinä on, että pitää askeltaa kantapäillä jympsyttäen? Eikö voi opetella kävelemään pehmeämmin? Vähemmänhän siinä omat jalkojen niveletkin rasittuisivat.
Meilläkin asuu yläkerrassa semmoinen yömarssija. Huvittavinta on että pauke kuuluu hyvin vaikka minä asun ekassa ja hän kolmannessa kerroksessa. Luulisi että on jalat kipeät.
Käy vetämässä kannikkaan takkoopäen, niin siitä tulee varvasastuja.
Voe sitä ihanata naennin loesketta ja mahanahkoen lotinata, mikä meijän yläkerrasta kuuluu. Siihen nukkuu ja nukuttaa mukavasti koko yön.
kyllä näissä kerrostaloissa kuuluu alakerrastakin kun kävelevät raskain askelin.
Mikä lie entinen jenkkisorsien panopuu,22,30 hiljaisuus!!!!