Moikka! Olen pian 17-vuotias tyttö pohjois-savosta. Rakastan lapsia todella paljon ja minulla on ollut jonkin sortin vauvakuume 15 vuotiaasta asti. Omasta mielestäni olisin valmis äidiksi vaikka heti. Olen miettinyt asioita aika tarkkaan ja minulla olisi ympärillä todella hyvä verkosto joka tukisi minua. Mitä teen? Auttakaa!!
Pian 17
4
254
Vastaukset
- jlnv
Kannattaa odottaa siihen saakka että on koulut käyny sen jålkeen kannattaa ruveta miettimään perhettä. itse saanut lapsen 18 vuotiaana ja voin sanoa että on välillä erittäin hankalaa pyörittää arkea. En tarkoita masennusta vaan että lapsen kanssa on opeteteltava tekemään kaikki lapsen ehdoilla. Ja se kun se pikkunen roikkuu jalassa, huutaa äiti äiti joka väliin tai saa itkupotkuraivarit kun ei saa jotain. Niin odota vaan ihan rauhassa että saat itsellesi ammatin ja ruoea sen jälkeen hommaamaan niitä muksuja..
- Tiiaxoxo
Niin totta. Oon kyl miettiny sitäki että opiskelen nyt ton ammatin kunnolla ja katon sitten mimmonen tilanne on. Olishan se hyvä että koulun kävisin loppuun ja sitten miettisin asiaa uuestaa. Mutta en oikeesti tiiä.
- Ei vielä
Hyvä äiti ajattelee aina lapsen parasta, eli sun tilanteessa se tarkoittaa sitä että odotat että on koulut käytynä ja on mies jonka kanssa haluat varmasti elää loppuelämäsi ja että rahatilanne on hyvä. Eli mitä nyt teet, opiskelet ja elät nuoruutesi.
- ...
Kannattaa varmaan kysyä siltä tukiverkostoltasi ovatjko he valmiita hoitamaan lastasi. Lapsi tarvitsee myös vauvakuumeisen äidin lisäksi kypsät vanhemmat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271497
Taas puukotus yläristillä!
Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!471379Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin
Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka661071- 102912
Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella
Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r89902Ihana juhannusperinne
Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa51835Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa
Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s80766Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...57733- 59675
- 34666