Onko Oulunkin ry:llä lähtörumbaa ?

Kuuntelin Olavi Voittosen puheen eilen (25.8) netin kautta ja sai alkupuheesta sen kuvanm, että olisi parempaa porukkaa lähetnyt ja niitä aikansa moitiskeli (mollasi).

Nuoretkin kuulemma huolissaan elämän suunnasta (srk-opion suunnasta).
18951
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Olavi alkaa olla jo vanha mies.

Jotenkin tuli mieleen NL:n Breshnev.

Hyvä puhe oli.

Äänestä
  • Kuka ottaa vallan SRK:ssa Olavin jälkeen?

    Äänestä

  • valta vaihtuu kirjoitti:

    Kuka ottaa vallan SRK:ssa Olavin jälkeen?

    Toivoisin että Jeesus. Nämä johtajat on nähty, jättävät taakseen vain mädän hajun jota lampaat seuraa epäuskoisena. Kun johdon kieli on kaksihaarainen niin se myrkyttää tahdottomuuteen kasvatetut alamaiset.

    Äänestä

Rauni Nokela on ollut täällä pinnallla. Oisko ainesta ?

Äänestä

Ei kuulemma ole lähtjöitä.

Seurasalit pullistelee.

Kohta joudutaan laajentamaan, että kaikki mahtuu

Äänestä

Niin on kova tulorumba, että jo uutta ryyn laajennosta miätimmä.

Äänestä

Hieman on ollut alavireistä seuroissakäynti Oulunkin seudulla. Näin on monesti syksyisin, ja saattaa se talouslama olla myös osasyy tähän.
Mutta näkyihän suuntaus jo suviseuroissa ja opistoseuroissa, Pudasjärvelläkin jäätiin kävijämäärässä 74000 joka oli 10% alle odotusten.

Lähivuodet näyttää miten menee...

Äänestä

Oulun ry:llä on ollut tänä kesänä lähes joka seuroissa ennätysmäärä porukkaa edellisvuosiin verrattuna. Joten se siitä lähtörumbasta. :)

Äänestä
  • Harhaoppi saa suurta kannatusta, Jeesuksen teloittajatkin hurmostelivat isolla joukolla.

    Äänestä

  • kuulolla oltu kirjoitti:

    Harhaoppi saa suurta kannatusta, Jeesuksen teloittajatkin hurmostelivat isolla joukolla.

    En väittänyt että joukko olisi iso, totesin vain, että suunta on ollut pikemminkin sisään- kuin ulospäin.

    Äänestä

Miksi yhden petoviilin Olli voi olla vielä puhuja?

Äänestä
  • Olavi Voittonen on jäänyt suuresta ja likaisesta valheesta kiinni.
    Hän valehteli tiedotusvälineiden edessä , että hän ei tiedä kuin yhden pedofiliatapauksen v.2010.
    Siten hän mitätöi ja vähätteli tätä kammottavaa pedofiliaongelmaa, joka on hyvin yleistä vl-liikkeessä.

    Äänestä

  • O.V = SRK:n pj. kirjoitti:

    Olavi Voittonen on jäänyt suuresta ja likaisesta valheesta kiinni.
    Hän valehteli tiedotusvälineiden edessä , että hän ei tiedä kuin yhden pedofiliatapauksen v.2010.
    Siten hän mitätöi ja vähätteli tätä kammottavaa pedofiliaongelmaa, joka on hyvin yleistä vl-liikkeessä.

    Johannes Alaranta äänitti kokouksen SRK:n johdon kanssa, jonka hän on avannut "Erään prosessin kuvaus" -kirjassaan. Tässä nauhoitetussa keskustelussa Olavi Voittonen sanoo, että vl-yhteisön pedofiiliongelma on ollut tiedossa jo vuosikymmeniä!

    Tämä on todella tallennettu ja se osoittaa Voittosen valehdelleen koko asiasta.

    Äänestä

Ja SRK:n johtokunta antaa kerta toisensa perään sataprosenttisen tuen tälle iljettävälle valehtelijalle.

Äänestä
  • iljettäviä ja kaksinaamaisia ovat muutamat v.lesut.ja näitä saastoja on paljon jotka hyväksyy nuo kamaluudet.ei ikinä,ei koskaan enää vl lähellekkään mene meikäläinen.kaiken vielä eestänne löydätte..........

    Äänestä

Kauankohan Olavi Voittonen vielä istuu SRK:n pääjohtajan pallilla.

Äänestä
  • Aika hupaisa lukea näitä kommenteja.

    Vl perheet ovat järkyttävän isoja, näin ollen yhteisön pitäisi kasvaa kuin pullataikina. Kuitenkin yhteisön koko on pysynyt kymmeniä vuosia samana ehkä hieman laskenut. Omasta lapsuuden kaveri piiristäni on eronnut 90 %. En usko yhteisön tulevaisuuten, jos ei muutoksia tule yhteisössä.

    Äänestä

Ei meinaa sakki mahtua vaikka vasta oli laajennus.

Kohta pitää laajentaa taas kun niin väkimäärät kasvaa.

Siioni kasvaa vauhdilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veli netistä kirjoitti:

Kuuntelin Olavi Voittosen puheen eilen (25.8) netin kautta ja sai alkupuheesta sen kuvanm, että olisi parempaa porukkaa lähetnyt ja niitä aikansa moitiskeli (mollasi).

Nuoretkin kuulemma huolissaan elämän suunnasta (srk-opion suunnasta).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu