Viime viikolla se yks tyyppi ei muka ehtinyt työreissultansa tulla käymään vaikka oli kellonajatkin sovittu jne. En sitten enää vastannu sille tyypille, mutta nyt se tyyppi on jo kolmena päivänä käynyt alaovella soittamassa summeria, mutta en tietenkään ole avannut! En ole kellekään muulle antanut osoitettani, joten se ei voi olla kukaan muu. Aika käsittämätön hyypiö on kyseessä, jos ei uskalla enää viestiä lähettää ja pitää käydä toisen alaovella kyttäämässä joka päivä!! Just tämäntyyppisen kanssa olin kerran kihloissa, mutta onneksi heitin sormukset tunkiolle ja silloin päätin, että vastaavanlaisiin en koske enää ikinä! Pitkällä tikullakaan!!
Ei oo totta!
Hanna........
29135
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
oli?
Ei mikään. Kunhan sain purkautua. Voi vittu.
siis et saanut...
Voi pyhä lehmä sentään.
Haluaisin tämän olevan piiloviestintää :) Uskallanhan minä viestiä lähettää, mutta uskallatko sinä ottaa sen vastaan ja ehkä jopa vastata siihen?
Haluaisit, mutta kun se ei ole sitä! Jos toinen ei vastaa, niin normaali-ihmisellä välähtää, että ehkä se ei halua olla yhteydessä. Mutta kaikki ei ole ihan normaaleja.
Huono päivä?
Yleensä posti-ihmisillä on avaimet ja muutenkin semmoset tärkeät asiat kyllä tuodaan ihmisen tietoisuuteen tavalla tai toisella. No eipä oo tullu mitään viestiä.
Ole rauhassa, minä en ainakaan pienistä säikähdä. En varmasti ole normaali, mutta et ole sinäkään!
Kiukuttelu kertoo muuten yleisesti läheisyydestä minusta. Ei tulisi mieleenkään kiukutella kaverille, mutta puhelimessa voin raivota äidille ihan hyvin
Tee aivan vapaasti oman mielesi mukaisia päätelmiä, mutta totuus on se, että minä pelkään sitä miestä, enkä halua olla hänen kanssaan tekemisissä! Piste.
Arvaa, miten pääsisit vainoajastasi parhaiten eroon? Sanomalla sen PÄIN NAAMAA
Arvaapa mitä! Sanoisinkin, ellei se nimenomainen henkilö sattuisi olemaan hyvin tärkeä työpaikalleni!
Ja tuolleko sinä eilen lykkäsit sormea hanuriin?
En todellakaan!
Luultavasti alkoi peloittamaan koko asia ja isäntä joi liikaa kaljaa ja humaltui siinä määrin että ei kehdannut tulla, joka on sinänsä hyvä merkki että ... haluaa sinua tosissaan eikä halua esiintyä "maksaa maltaita" -puvussa.
Jos ois halunnu tosissaan, niin hän ois pyydelly anteeksi ja yrittänyt sopia jonkin toisen tapaamisajan, mutta ei. Nyt se sitten soittelee kelloja tuolla alhaalla! Voiko idiootimpaa ihmistä löytyä!
Mistä sinäkin peräreiän rassaaja tiedät kuka siellä on? Ylempänä ketjussa ainakin vain oletat sen olevan tämä "idiootti", koska et ole antanut osoitetta muille.
Sitäpaitsi tuolla lukee, että lopetit vastaamasta viesteihin, ja siltikin ihmettelet miksi "hyypiö" ei enää uskalla lähettää viestejä, vaan häiriköi alaovella?!?!?!
Niinpä, oikeessa oot. Pitäisköhän minunki pikkuhiljaa päästää näistä traumoista irti.. Se yks tyyppi vain oli oikeasti niin hullu, että se sulki minut kotiini, eikä päästänyt soittamaan kenellekään jne., ja nyt jostain syystä kuvittelen, että tässäpä taas yksi samanlainen.. Joo, en varmaan ikinä pääse siitä tunteesta eroon. Mietipä ite, kun isompi ihminen sitoo (ihan fyysisesti) sinut omassa kodissasi (ei ollut hänen kotinsa), eikä päästä mihinkään. Ja se tapahtui samassa kaupungissa, jossa nytkin olen.
Arvaatko miksi oletin sen olevan hän?! Koska hän kirjoitti minulle viestissään, että "haluatko saada yllätysvieraita?". Ei kuulosta kovin kivalta, jos sen jälkeen summeri soi useampaan otteeseen!
Taitaa taas olla käynnissä. Melkoinen tarinan kertoja tuo Hanna täti...
ei ole vastannu viesteihin ja kuitenkin on saanu viestiä, mutta ei itse ole vastannu.
No antaa Hannatädintortun vaan elää mielikuvitusmailmassaan, ei se paranna, mutta antaa tilaa uusille kikseille.
No nyt se alkoi sitten se haukkuminen, kun tulee torjutuksi.
omia aikasemmin korjoittamiasi tässä ketjussa!
Et oikein tiedä itsekkään oletko saanut viestejä, oletko vastannu, ja kun olet saanu viestejä, et ole vastannu.
Ja kuitenki väität ettet ole saanut viestejä haluamaltasi mieheltä.
No ehkä, mutta jos kirjoitellaan siihen malliin, että "olen muuten tulossa yllätysvierailulle", niin ei siinä jää paljon valinnan varaa mielikuvituksellekaan! ja varsinkin siis, jos peruu tapaamisen, niin mistä sitä tietää, millon se ihan oikeasti tulee yllätysvierailulle. Että jos ei oikeasti tarkoita, mitä kirjoittaa, niin ehkä kannattais jättää kirjoittamatta kokonaan. Varsinkin siis silloin, jos toista ei tunne.
Mitäs jos häneltä on puhelin hukassa? Eikä sun numeroasi tallella!
Jos kerran pelkäät häntä niin miksi annoit hänelle osoitteesi?
Sehän tässä hulluinta onkin, että kun hän olisi saanut osoitteeni selville joka tapauksessa, koska joudun aloittamaan yritykseni työt kotona eli kotisivujen kautta viimeistään hän ois sen tiedon saanu.
sinulle, jos se olet sinä, joka täällä kirjoittelee niitä lemmenlorujakin. ;D
Mitä lemmenloruja? En ole koskaan kirjoittanut mitään lemmenloruja täällä.