Anneli elää huomion keskipisteenä olemisesta. Tämä murhajuttu on pientä verrattuna siihen pahempaan rikokseen, mistä tuo on jo tuomitttu.
Älkää ruokkiko Annelia
e v v k
9151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
se kesällä haisee. Siksi Auerin ruokkiminen sekä pässinlihalla että poronlihalla on välttämätöntä terapiaa Auerin netti- ja muillekin tuomareille. Jenssiläisyys alkaa nousta murheen alhosta koska TOIVOA ei voi tappaa.
Puhuin juuri tuosta elämänkumppanini kanssa.
Onko vankilaan mahdollista viedä vangille lukemista ja jos, niin minkälaista?
Jos on mahdollista, niin tuo niinaberg:hän tietenkin ottaa kopiot kaikista Murhainfolla kirjoitetuista sivusta koskien Ulvilan murhaa ja vie ne Annelille vankilaan.
Siellä AA sitten lukee kirjoitukset ja ottaa niistä onkeensa, että seuraavalla kerralla osaa vastata ja osoittaa taas, miten analyyttinen hän onkaan.
Siis, onko kellään tietoa, saako sinne toimittaa tuollaista aineistoa?
Nettiinhän ei vankilassa tietääkseni vangit pääse.
Nyt Auer hakee sit huomiota muistelmillaan. Ihme mediahuorausta. Huomiota se ämmä vaan haluaa. Ja rahaa kans.
En tiedä, mitä sinä haet omilla syyllistävillä kirjoituksillasi. Tässä haetaan ainoastaan oikeutta syyttömästi tuomituille, kun halutaan oikoa niitä valheita ja vääristelyjä, joita tapaukseen liittyen on netti pullollaan.
Voisit vaikka meille muille selvittää, miten hyvin olet itse tähän tapaukseen perehtynyt, eli mistä omat tietosi ammennat.
Minä olen samaa mieltä kanssasi. Valitettavasti syyttömien syyllistäminen on antiannelistien elämäntehtävä, ikävä kyllä. On todella hienoa, että tällä palstalla on monia annelisteja, jotka puolustavat Annelia eivätkä välitä antiannelistien mielipiteistä.
Anneli ei ole mikään mediahuora. Tai rahanahne. Mihin perustat nuo syytöksesi? Onko muka niin kamalaa, jos Anneli julkaisee kirjan omista kokemuksistaan? Itse haluan lukea kirjan, koska haluan tietää totuuden, joka ei näytä antiannelisteille kelpaavan.
Ja kysymys teille antiannelisteille: miksette voi lakata haukkumasta Annelia?
T. Toinen annelisti ❤️
Voi helvetti teidän kanssanne
Vituttaako?
Täytyyhän murhamuistelmia mainostaa;
ei ole väliä mitä puhutaan, pääasia että puhutaan.
"ei ole väliä mitä puhutaan, pääasia että puhutaan"
Juuri tuolla tavalla Anneli ajattelee. Rahanahne Anneli luulee saavansa (satu)kirjansa avulla miljoonia, mutta todellisuudessa tuotot jäävät alle sataan euroon.