hopeanvärinen farmari volvo

puplic enemy number 1

Paneliassa liikkuu hopeanvärinen farmari volvo jossa 16 tai 17 tuuman alumiini vanteet ja olen nyt kolme kertaa yllättänyt sen pyörivän minun pihamaillani. Viime syksynä talooni murtauduttiin murtamalla ulko-ovi ja nyt lehdestä on saanut lukea samanlaisista murroista kesän aikana. Autossa on mies ja nainen ja viimeksi eilen auto oli tulossa pihaani ja muulloinkin se on käynyt kärkkymässä hieman kauempana, oen nähnyt sen riistakameroista. Joten jos sellaista autoa näkyy oudoista paikoissa niin saattaa olla samaa rosvoporukkaa joka minunkin pihallani näyttää viihtyvän.
Tuntomerkit
Farmari volvo väri hopea vm.n.2000
16 tai 17 tuuman aluvanteet
Yleisilme siisti
Autolla liikkuu pariskunta mies ja nainen

3

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • marsalkka.

      Kiitos tiedosta. onkohan mustalaisia? Samapa se. Haulikko on ladattuna. Täällä saat paska varkaan ampumisesta vuoden ehdollista. Kerrankin olisi hyötyä pienistä tuomioista.

      Kannattaa silti kysyä millä asialla ovat. Niin paljon hyväntahtoisia suomalaisia marjastajia/lintubongareita metissä liikkuu.

      • puplic enemy number 1

        Toisen nimi nyt jo selvisi, ei ole tummia. Marjastajat ymmärrän mutta kun kolme kertaa olen yllättänyt kerran niin että pakittivat pihatieltä äkkiä pois minut nähdessään. Kerran niin kun tulin asioilta kotiin niin tulivat vastaan ja eilen nyt viimeksi kääntyivät minut nähdessään pois. Eikä tässä minun ympäristössä ole marjoja tai sieniä.


    • xpåuksi

      Laittakaa kunnon kameravalvonta joka ei lakkaa toimimasta paristojen tyhjennyttyä ja muistikortin täytyttyä.
      Myös hälyttimiä on olemassa erttä tekstari kilahtaa kun joku pihatielle kääntyy

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      234
      4536
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2954
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2443
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1757
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1419
    6. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      21
      1331
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      83
      1232
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      939
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      918
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      884
    Aihe