124 valot

mikä voisi olla vikana lyhyet valot on ruvennu palaan aika himmeästi.polttimet on vasta vaihdettu pitkät pelaa normaalisti.kun vaihtaa lyhyille pitkien merkki valo palaa himmeasti.voisiko olla maa puolella vika ja mistä ruveta etsiin.
2524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sulla taitaa olla akku tyhjä. Tänne meidän korjaamolle tulee paljon noita samoja juttuja, koska ihmiset eivät enää tiedä ettei autoon jätetä valoja yöksi. Voit siis huoletta sammuttaa valot ensi yöksi!

Äänestä

On lampun liittimissä ( siis niissä jotka työnnetään lampun kantaan ).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pehtoori kirjoitti:

mikä voisi olla vikana lyhyet valot on ruvennu palaan aika himmeästi.polttimet on vasta vaihdettu pitkät pelaa normaalisti.kun vaihtaa lyhyille pitkien merkki valo palaa himmeasti.voisiko olla maa puolella vika ja mistä ruveta etsiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu