Kielimatka 2014

Viv1

Olisin kiinnostunut lähtemään Iso-Britanniaan tai Maltalle ens kesänä kilimatkalle. Kuka muu olis tulossa? Kokemuksii saa kertoo. Ja EF:n kautta menisin, muihin ei oo niin paljoo luottamusta mulla. Ja ehotelkaa paikkoja. St. Paul's Bay ja Oxford ois ainaki kiinnostavia.

Kiitti vastauksista!

5

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viv1

      Oho, kirjotusvirho tossa :D Tarkotin kielimatkalle, en kilimatkalle

    • brighton'13

      Olin viime kesänä kielimatkalla EF:n kautta Brightonissa. Järjestön kanssa kaikki suju tosi hyvin, eli voin vain suositella.
      Brighton on aika suosittu kielimatkakohde. Ite tykkäsin, mutta riippuu tietysti mitä hakee. Siellä oli kiva ranta ja laituri, hyvät shoppailumahdollisuudet ja paljon tekemistä. Brighton on suht iso kaupunki, mutta siellä on tosi helppo liikkua.
      Majotuin isäntäperheessä, jossa pääsi hyvin käyttämään enkkua ja näki oikeesti myös kulttuuria. Perheessä asuessa sai liikkua itsenäisemmin, kun asuntolalaiset vietti enemmän aikaa asuntolalla eikä ne saanu lähtee kaupunkiin omin päin.
      Jos meet Englantiin, niin kannattaa harkita myös parin päivän Pariisin reissua. Varsinkin jos ei oo ennen Pariisissa ollut niin siitä saa varmasti paljon irti!

      Lisää kielimatkoista voit lukee kielimatkawithef.blogspot.com ja jos sulla on jotain mitä haluut tietää niin laita sähköpostia [email protected] :)

    • sannnnnndels

      Minä olen menossa St Paul's Bayhin 18.6-8.7 ! Olen menossa matkaan yksin joten tervetuloa seuraksi ! Olen ensi kesänä 16-vuotias

    • essyllyx

      Olin juuri Brightonissa. Opin paljon kieltä ja sain uusia kavereita. Kannattaa valita international kurssi (puhuin kuitenkin puolet matkasta suomea) ja isätäperhe. Suosittelen syvästi EF:ää!!!


      http://kielimatkallawithelina.blogspot.fi

    • efbournemouth

      Olin Bournemouthissa kesällä 2012 myöskin EF:n kautta ja voin suositella todellakin. Ihmiset olivat niin ystävällisiä ja Bournemouth aivan mahtava kaupunki!

      http://bournemouthissa2012.blogspot.fi/ tässä blogini jos kiinnostaa käydä kurkkaamassa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7415
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      96
      5364
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      253
      4524
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4455
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      62
      3227
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      48
      2646
    7. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2328
    8. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      28
      2291
    9. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      48
      2240
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2164
    Aihe