Kielimatka 2014

Viv1

Olisin kiinnostunut lähtemään Iso-Britanniaan tai Maltalle ens kesänä kilimatkalle. Kuka muu olis tulossa? Kokemuksii saa kertoo. Ja EF:n kautta menisin, muihin ei oo niin paljoo luottamusta mulla. Ja ehotelkaa paikkoja. St. Paul's Bay ja Oxford ois ainaki kiinnostavia.

Kiitti vastauksista!

5

168

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viv1

      Oho, kirjotusvirho tossa :D Tarkotin kielimatkalle, en kilimatkalle

    • brighton'13

      Olin viime kesänä kielimatkalla EF:n kautta Brightonissa. Järjestön kanssa kaikki suju tosi hyvin, eli voin vain suositella.
      Brighton on aika suosittu kielimatkakohde. Ite tykkäsin, mutta riippuu tietysti mitä hakee. Siellä oli kiva ranta ja laituri, hyvät shoppailumahdollisuudet ja paljon tekemistä. Brighton on suht iso kaupunki, mutta siellä on tosi helppo liikkua.
      Majotuin isäntäperheessä, jossa pääsi hyvin käyttämään enkkua ja näki oikeesti myös kulttuuria. Perheessä asuessa sai liikkua itsenäisemmin, kun asuntolalaiset vietti enemmän aikaa asuntolalla eikä ne saanu lähtee kaupunkiin omin päin.
      Jos meet Englantiin, niin kannattaa harkita myös parin päivän Pariisin reissua. Varsinkin jos ei oo ennen Pariisissa ollut niin siitä saa varmasti paljon irti!

      Lisää kielimatkoista voit lukee kielimatkawithef.blogspot.com ja jos sulla on jotain mitä haluut tietää niin laita sähköpostia [email protected] :)

    • sannnnnndels

      Minä olen menossa St Paul's Bayhin 18.6-8.7 ! Olen menossa matkaan yksin joten tervetuloa seuraksi ! Olen ensi kesänä 16-vuotias

    • essyllyx

      Olin juuri Brightonissa. Opin paljon kieltä ja sain uusia kavereita. Kannattaa valita international kurssi (puhuin kuitenkin puolet matkasta suomea) ja isätäperhe. Suosittelen syvästi EF:ää!!!


      http://kielimatkallawithelina.blogspot.fi

    • efbournemouth

      Olin Bournemouthissa kesällä 2012 myöskin EF:n kautta ja voin suositella todellakin. Ihmiset olivat niin ystävällisiä ja Bournemouth aivan mahtava kaupunki!

      http://bournemouthissa2012.blogspot.fi/ tässä blogini jos kiinnostaa käydä kurkkaamassa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      394
      1557
    2. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      86
      1014
    3. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      66
      1006
    4. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      134
      989
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      92
      940
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      711
    7. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      691
    8. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      125
      672
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      649
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      624
    Aihe