Olisin kiinnostunut lähtemään Iso-Britanniaan tai Maltalle ens kesänä kilimatkalle. Kuka muu olis tulossa? Kokemuksii saa kertoo. Ja EF:n kautta menisin, muihin ei oo niin paljoo luottamusta mulla. Ja ehotelkaa paikkoja. St. Paul's Bay ja Oxford ois ainaki kiinnostavia.
Kiitti vastauksista!
Kielimatka 2014
5
135
Vastaukset
- Viv1
Oho, kirjotusvirho tossa :D Tarkotin kielimatkalle, en kilimatkalle
- brighton'13
Olin viime kesänä kielimatkalla EF:n kautta Brightonissa. Järjestön kanssa kaikki suju tosi hyvin, eli voin vain suositella.
Brighton on aika suosittu kielimatkakohde. Ite tykkäsin, mutta riippuu tietysti mitä hakee. Siellä oli kiva ranta ja laituri, hyvät shoppailumahdollisuudet ja paljon tekemistä. Brighton on suht iso kaupunki, mutta siellä on tosi helppo liikkua.
Majotuin isäntäperheessä, jossa pääsi hyvin käyttämään enkkua ja näki oikeesti myös kulttuuria. Perheessä asuessa sai liikkua itsenäisemmin, kun asuntolalaiset vietti enemmän aikaa asuntolalla eikä ne saanu lähtee kaupunkiin omin päin.
Jos meet Englantiin, niin kannattaa harkita myös parin päivän Pariisin reissua. Varsinkin jos ei oo ennen Pariisissa ollut niin siitä saa varmasti paljon irti!
Lisää kielimatkoista voit lukee kielimatkawithef.blogspot.com ja jos sulla on jotain mitä haluut tietää niin laita sähköpostia [email protected] :) - sannnnnndels
Minä olen menossa St Paul's Bayhin 18.6-8.7 ! Olen menossa matkaan yksin joten tervetuloa seuraksi ! Olen ensi kesänä 16-vuotias
- essyllyx
Olin juuri Brightonissa. Opin paljon kieltä ja sain uusia kavereita. Kannattaa valita international kurssi (puhuin kuitenkin puolet matkasta suomea) ja isätäperhe. Suosittelen syvästi EF:ää!!!
http://kielimatkallawithelina.blogspot.fi - efbournemouth
Olin Bournemouthissa kesällä 2012 myöskin EF:n kautta ja voin suositella todellakin. Ihmiset olivat niin ystävällisiä ja Bournemouth aivan mahtava kaupunki!
http://bournemouthissa2012.blogspot.fi/ tässä blogini jos kiinnostaa käydä kurkkaamassa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t745268- 332911
- 402614
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin262003Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401962Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291809- 951792
- 1691681
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241398Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941230