nännittömät tissit TYTÖT LUKEKAA

eli olen 15 v. tyttö ja mun kuppikoko on 75A. Mulla on kyllä tissit mutta niiden päät on semmoset ihan pehmeät eikä ole nänneistä tietoakaan. Onko jolain muulla vastaavaa? pelkään että nämä jää tämmösiksi
151757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Voisitko laittaa kuvaa, siis vaikka sillai ettei kasvot näy, sais paremmin käsityksen.

Äänestä
  • no en laita mutta ne on semmoset että siinä on normaalisti nännipiha ja ja tissin kärjessä eli nännin kohalla on vain pehmeää vähän punaisempaa ja ryppyisempää ihoa

    Äänestä

Miehilläkin on nännit.
Miten ne muka voi joltakulta puuttua.
Kai siinä nyt sentään joku pehmeämpi kohta on.

Äänestä

Mulla on aivan samanlaiset! Eivät tosiaan näytä nänneiltä.

Äänestä
  • no hyvä etten olekkaan ainoa! toivotaan että ne ajan myötä sitte kehittyy

    Äänestä

  • mutta tuleeko sulle kuitenkin nännit kylmyydestä tai kiihotuksesta niinkuin mulle tulee?

    Äänestä

Sama, ne on sisäänpäin kääntyneet nännit, jotka saattaa rintojen kehityksen mukana muuttua normaaleiksi. Ei todellakaan aina. Haittaa imetystä kun lapsi ei saa normaalisti nännistä kiinni, ja voidaan hoitaa leikkauksella. Tää häiritsee muakin ihan älyttömästi, enkä haluaisi olla tällainen...

Äänestä
  • ei nää ole sisäänpäin kääntyneet koska mulle tulee nännit kuitenki aika ajoin esim. kylmyydestä eli jos nyt lai näihin kylmät lusikat niin silloin ne tulee

    Äänestä

  • mka97 kirjoitti:

    ei nää ole sisäänpäin kääntyneet koska mulle tulee nännit kuitenki aika ajoin esim. kylmyydestä eli jos nyt lai näihin kylmät lusikat niin silloin ne tulee

    Niinhän se onkin usein sisäänpäin kääntyneillä nänneillä! Tämän takia monet valittavat, kuinka vaikeaa on käydä kylmässä lääkärissä asiasta kertomassa kun rinnat näyttää normaaleilta! Se on just se juttu :D Silloin ainakin tietää että on sisäänpäinkääntyneet... mutta hei hyvällä tuurilla ne kehittyy normaaleiksi, huonolla ei.

    Äänestä

Voisitteko ettii netistä tämmösen nännittömän tissikuvan nii ois helpompi ymmärtää.

Äänestä
  • siis se on täysin normaali tissi mutta nännin kohta on ihan pehmeä

    Äänestä

Mulla vähän sama juttu. Oon 14v ja kuppikoko 75c. Nännei ei muuten oo, mutta huomaa kyl, et vähäkää kiihottues/hieroes ne kyl tulee. Tuleeks ne sillee vakituisesti näkyvii ollenkaa, sitä en tiijä. Mutta haluisin tietää jos vaa kellää tietoo on.

Äänestä

..
Mene kylmää suihkuu ja sillei nii pitäis alkaa muuttuun :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mka97 kirjoitti:

eli olen 15 v. tyttö ja mun kuppikoko on 75A. Mulla on kyllä tissit mutta niiden päät on semmoset ihan pehmeät eikä ole nänneistä tietoakaan. Onko jolain muulla vastaavaa? pelkään että nämä jää tämmösiksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu