No Moro Hämeestä
mulla oon harvian loimu savustin. Toimii makkaran paistossa ja loimukalan teossa muta savustus ei kyllä mun taidolla luonaa yhtään.
savu menee minne menee ja kestää ja kestää. Valmista ei tule.
ostanko lootan vai mitä?
Tapsa
harvian loimusavustin
tapsa pälkäneeltä
2
1593
Vastaukset
- Sähköllä onnistuu
Osta Opa, Muurikka tms. sähkösavustin. Tulee tasalaatuista jälkeä verrattuna puiden kanssa sähläämiseen.
- Kaksin kappalein
Totta tuo savustukseen liittyen. Harvialla on hyvä tehdä loimutusta ja jos ostat sopivan "muurinpohjapannun" siis pienen sellaisen siihen päälle. Toimii aivan loistavasti paistinpannuna ja wokkipannuna.
Minulla on kaksi Harvia loimusavustinta. Toinen kotona, toinen mökillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 524528
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1494187- 673832
- 1253790
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans433615Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe773453- 983021
- 542875
- 252696
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142394