viimeaikoina? ;) Kyllä mun on sua ikävä, ja ajattelen sinua usein, tiedä sitten että onko siitä mitään iloa sinulle... Mutta kysyn silti, että voitaisko me joskus viestitellä, vaikka vain ihan yleisiä ja arkipäiväisiä juttuja, jos ei muuta? En halua tungetella, mutta haluaisin tietää mitä sinulle kuuluu. ...Toivottavasti voit hyvin, menestyksekästä työviikkoa sinne. :)
Oletko lukenut mitään hyvää
"Åå"
30370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Sitä samaahan mä olen kokoajan halunnut...sinulle se ei ole sopinut !
Kiitos samoin sulle :)
n vai m menee?
Meni miehelle, joka voisi ehkä hoksata nimimerkin, jos siis sattuisi viestin näkemään. Toki muutkin saavat vastailla, tämähän on yleinen palsta ja aihekin aika lavea. Varmaan joku muukin täällä saattaa toivoa saavansa edes postikortin siltä tietyltä, edes joskus. :)
Hoksasin nimimerkin, joten laitahan viestiä ja kysele kuulumisia, pliiiis! :)
Ja uskon että kaipaat, mutta ketä? Kiitos osallistumisesta, mutta noilla yhteystiedoilla ei vielä kuuhun mennä... :)
Ihan maan pinnalla on tarkoitus pysyäkin, joten laitahan nyt vaan sitä viestiä menemään sille omallesi ja kysele kuulumisia. Hittojako mitään täällä kyselet. ;)
No hittojakos sitten täällä vastailet? ;) Paljon parempihan mun täällä on viestitellä, saattaa saada joskus jonkun vastauksenkin... Eli mitäs kuuluu, ainakaan avaruusseikkailua ei siis ole suunnitelmissa?
pitäishän sun ymmärtää, miksi kyselen tarkennusta. Ei siitä saa loukkaantua.
Nimittäin sellaista "luettavaa" nimimerkkiä, jota usempikin ihminen ei kuvittelisi jotenkin itselleen tutuksi, ei ole olemassakaan. Melkein mitä hyvänsä muistettavaa nimimerkkiä on käytetty ainakin jossain toisella palstalla tai vuosia sitten tai vähän muunneltuna. Lisäksi ikävöivät ihmiset ovat aika toiveikkaita, joten ihan randomiakin numerosarjaa luullaan puhelinnumeroksi tai postinumeroksi, ja kirjainsotkua salakieleksi, jne. Ja jotkut taitavat luottaa ihan vaan "sydänääniin".... Joten, vaikka kuinka yrittäisi keksiä jotain omaperäistä, aina jotkut ovat tunnistavinaan, ja vastailevat niin kuin omalleen - joko tosissaan tai leikillään, tai ehkä sotkeakseen tai vauhdittaaksen toisten asioita. Joissain ketjuissa niitä "oikeita" vastaajia on ihan kasapäin...
Sinänsä tietty on ihan kiva että palstalla vastaillaan reippaasti, ja yleensä kannustetaan olemaan aktiivisia joka suuntaan. :)
Kesällä luin paljon kevyttä, ei ehkä mainitsemisen arvoisia ;)
Mielelläni viestittelisin hänen kanssaan. Ikävä on kova.
Viimeaikoina tosiaan paljon hyvää. Yleisellä tasolla on pohdiskeltu tutustumiseen liittyviä asioita. Paljon hyvää musiikkia on linkitetty.
Tosiaan muutama henkilökohtaiselta kuulostava viesti ihmiseltä, jota oon jääny kaipaamaan.
yöpöydällä odottaa Fredsår. :O
Kesällä luin Pianon ja espressokoneen käyttöohjeen, se on kiva keittiössä
eihän niitä käyttöohjeita lueta kun vasta sen jälkeen kun joku hilavitkutin lopettaa toimimasta ;).
Jos ne käyttöohjeet ylipäätään aikoo lukea, niin paras lukea heti - nimittäin siinä vaiheessa kun laite sanoo sopimuksen irti, ei niitä ohjekirjoja löydy enää mistään. Alkuperäisessä pakkauslaatikossakin on vain sekalaista rojua, kuten vanha kaukosäädin ties mihin ajat sitten hävitettyyn laitteeseen, oudonnäköisiä kaapeleita ja sekalaisia kattolampun ja polkupyörän osia...
mä tulen sun luo kahville. Tuon jonkun kirjan vaihtariksi.
????
Thompsonin pianokoulu vai Aaronin?
:D
Tai ehkä keitin on joku jännä japsivehje, jota voi soittaa samalla kun odottaa että kupponen valmistuu?
Lothar paris_blues karkkila jehova Antti lieto Timppa onnellisuus kesko hanko Kreeta stora enso tukiperhe ravintolat Teemu selänteen isä myyrmäki Eija orimattila Venäläiset suomessa ABC Pohjois-savo turkkilainen enkeli kotkan tuhopoltot mäntsälän lava petri lävistykset Aave nokia lumia 520 Jutta Urpilainen Nexus sohva opettaja mungoanna hiusten lähtö tuupovaara thai Lestadiolaisuus martina suzuki pv SKVsiivous
Aika kovaa settiä oot pistäny menemään..
;D
joku rakastunut stalkkaaja ;)
Jutta on parasta mitä tiedän. Mmmmm... Hiusten lähtö vaan vähän huolettaa.
Luin kauan aikomani " kätilö Liinun". Oli mielenkiintoinnen kirja. Suvussani on vanhankansan pitäjä kätilöitä, joten tavallaan senkin takia eläydyin omaan sukuhistoriaani..
Luin tuollaista josta jäi mieleen eräs mielenkiintoinen tarina, Ennen aamunkoittoa oli kirja, novellikirja, eräs tarina jäi mieleen tuosta: kaikki mitä kirjoitat muuttuukin todeksi sen jälkeen kun olet kirjoittanut.
Tai sitten Kreikan mytologia, josta suosikkihenkilöni oli: Athene, se taisteluprinsessa.
Mun elämä on vähän tuollaista. Tapahtuu asioita, joita kuvittelin mielessäni vuosia sitten ja muutin tarinoiksi ja päähenkilöt kävelevät elämääni.
Ja koska kirjoittaessaan on pakko olla rehellinen niin ei voi kirjoittaa aina sitä onnellista loppuakaan vaikka kuinka tahtoisi.
Tottakai voidaan. Voisit käydä kahvillakin ohi kulkiessas. Nähtäs livenä.
Lisään tähän vielä, että tänäänkin tuli kivaa luettavaa. Ihanaa.
Aion lukea Kunkun, uuden Tuomas Kyrön kirjan, vaikka olen nainen. Olen lukenut kaikki Kyröt.
Mun mielestä "Kerjäläinen ja jänis" oli ihan symppis. Ostin sen junalukemiseksi, enkä kovin paljoa odottanut, mutta kyllä se viihdytti, siinä oli hassuja ja söpösti riipaisevia hahmoja.
Apua, valehtelin. Sitä en ole lukenutkaan. Symppis on oikea sana kuvaamaan moniakin hänen kirjoituksiaan. Ihanan teräviä oivalluksia ja elämän kipeyttä, itkua juuri kun hymy on ylimmillään.
luin tänään, mutta hyviä ne eivät tainneet olla..?