Hei!
Olen kuullut että on olemassa jonkilaisia kannettavia virtalähteitä jotka tekevät mahdolliseksi esim. puhelimien ja läppäreiden latauksen kun ei ole mahdollisuutta ladata niitä pistorasiasta. Kuulemani mukaan niiden pitäisi toimia 2-4 viikkoa ilman latausta. Onko kellään kokemuksia jostain vastaavasta ja jos on niin minkä hintaisia nämä ovat ja miten ne käytännössä toimivat?
Kannettava virtalähde
benim
3
285
Vastaukset
- Kaupasta saa
Automatkailuun liittyen löytyy "tupakansytytin" USB-latureita ja -inverttereitä n. 230V pistorasialla.
- maastoakku
Tuolla (ja muilla vastaavilla) http://www.verkkokauppa.com/fi/product/40925/dgnst/Veho-Pebble-Pro-XT-13200-mAh-erillisakku-usb-virtalahde-matk voi latailla kännykkää, mutta ei läppäriä.
Toimivat siten, että niissä oleva akku ladataan verkkovirrasta ja sitten maastossa piuha kännykkään. - sdfsdf sdf
Hyvä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753497
- 622654
- 792472
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582348Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912287- 421823
- 441729
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2051716Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141393EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481370