neuvola-asetuksen mukainen kutsu

Kuka asuu Etelä-Karjalassa/Lappeenrannassa niin tiedättekö pitääkö itse varata aika vai tuleeko kutsu 3 vuotiaalle?
4202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miksi et kysy suoraan hammashoitolasta? Saat heti oikean vastauksen.

Äänestä

Mikset tosiaan soita sinne ajanvaraukseen tai vaihtoehtoisesti neuvolaan? Näihin kuitenkin tulee koko ajan muutoksia eri kunnissa, niin olisi parasta kysyä asiaa jostain, mistä saa varmasti ajantasaisen tiedon. En itse luottaisi jonkun tuntemattoman nettivastaukseen.

Äänestä

Meille ainakin sanottii neuvolassa että sinä vuonna kun 2 vuotta täyttää tulee kutsu kotiin. Jos ei ala kuulumaan niin sitten pitää itse varata aika..

Äänestä
  • Ja Lappeenrannasta ollaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hammashoitolaan. Iät kirjoitti:

Kuka asuu Etelä-Karjalassa/Lappeenrannassa niin tiedättekö pitääkö itse varata aika vai tuleeko kutsu 3 vuotiaalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu