pääsenkä osatyö-kyv-eläkkeelle,arvauksia

miten käy tytön

sairauksina,puolikuuro(kasvain leikattu 2009) jonka mukana meni tasapainohermo vasemmalta mutta oikea komppaa sitä hyvin,meluisuus väsyttää fyysisesti ja henkisesti ja joka päivä joudun työpäivän jälkeen nukkumaan koska muuten en jaksa iltaa tasapaino heittää kunväsyn.,päänsärkyä jäi leikkuksesta,verenpainetauti,paniikkihäiriö,masennus(1992 saakka),veritulppa(2013),sydänlihastulehdus sairastettu(2009).nyt saikullla veritulpan takia edelleen jo 7kk ja siinä 1,5 kk työkokeilua välissä ja en jaksanut,nyt tutkitaan myös astmaa.Veritulpan jälkeen elämäni ei ole palannut enää ollenkaan raiteilleen tai normaaliksi.teen erittäin raskasta ja kiireistä työtä.Ikä 45v.ja pistinkin paperiin että 4 tuntia pvä jaksan vielä mutta se on se raja ihan selkeästi.

4

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en päässy

      Onnea yritykseen.Olishan tossa syytä yllinkyllin vaan mitä sanoo vakuutuslääkärit...

    • miten käy tytön

      sehän tässä pelottaakin,tiedän että jos pääsen tiukkaa tulee olemaan rahallisesti mutta kyllä nyt terveys menee edelle,kun ei enää jaksa mitään.Mitäs itselläsi oli kun en päässyt.? minulla tt-lääkäri sanoi että pääsisin jopa vanhalla b lausunnolla mutta laitetaan tuore ja kirjoitin sinne pitkän kirjeen mukaan.

    • en päässy

      Moi.Mulla erittäin hankala (työpaikan sisäilmasta saatu) astma ,tuki ja liikuntaelinvaivaa,reumaattista tulehdusta,kipeitä kulumia ja ääniongelmat astmasta johtuen.Ikä samaa luokkaa kuin sinulla.Ei myönnetty edes määräaikaista puolikasta eläkettä.Raskas työ fyysisesti ja henkisesti.

      • miten käy tytön

        raskasta mullakin ja varsinkin fyysisesti .Mikä vakuutusyhtiö?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      73
      2951
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      52
      2240
    3. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      24
      1949
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      385
      1460
    5. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      66
      1363
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      42
      1350
    7. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      56
      1109
    8. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      1089
    9. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      77
      1051
    10. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      47
      983
    Aihe