Onko kammottava ääni palannut tellukselle, vai töräytteleekö juoppo muusikko lähimetsässä trumpettiaan?
http://www.youtube.com/watch?v=8VVe5GHT7BQ#t=75
http://www.youtube.com/watch?v=8VVe5GHT7BQ#t=75
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kyseessä ovat SUT:n kahden miehen iskujoukon töräyttelemät suo(li)kaasu päästöt liiallisen makkaran syönnin ja keppanan juonnin jälkeen. Ovat ilmeisesti erehtyneet Paasselän suunnasta.
Taivaallisesta enkelikööristä alaspotkittu soittotaidoton Lucifer se siinä vain töristelee ennen maahan alas kolahtamistaan.
Pikkulinnut kertoivat, että äänelle olisi luonnollinen selitys. Voimalaitoksien korkeita savupiippuja puhdistetaan paineilmalla, josta tulee ns. trumpettimainen ääni. Tämä ääni taasen kimpoilee ilmakehästä takaisinpäin ja voi kuulua useiden kilometrien päähän.
Voipi olla silti että puhun läpiä päähäni, mutta noin isot pojat sanoivat.
Hyvä vastaus, mutta ei välttämättä oikea.
Eräässä pohjoissuomalaisessa kaupungissa vuosia sitten voimalaitoksen savupiiput pitivät välillä pahaa meteliä, kuului kilometrien päähän, ennenkuin vika saatiin korjattua.
Maitreyalla on pahoja ilmavaivoja...
Eipä niin. Mutta jos haetaan äänille luonnollista selitystä niin tuo voisi olla yksi teoria.
Itse uskon myös, että kyse on jostain muusta. Kuulin samankaltaisia ääniä lounais-satakunnassa ja kello oli silloin n.2 yöllä ja sunnuntai-maanantai yö. Kuka silloin muka puhdistaa savupiippuja?
Voisi olla ihan hyvä aika putsata piippuja kun laitos on seis ja piiput jo vähän jäähtyneet.
Ei silti, että pitäisin selitystä kovin vakuuttavana.
Noita "taivaallisen" pasuunan ääniä tuli kuunneltua vuosi sitten kahteenkin otteeseen, keväällä ja toisen kerran juhannuspäivänä.
Maailmallahan niistä raportoitu muuallakin,
enkä ole mistään löytänyt pätevää selitystä mokomalle.
Varsin pelottavankuuloista on.
Muutkin niitä eri puolilla suomea kertoivat kuulleensa.
Tänävuonna on (toistaiseksi) ollut hiljaista... vai onko?
Miten minusta ei ole ole ollenkaan yllättävää, että nimenomaan paranormaalimyönteinen henkilö ilmoittaa kuulleensa noita outoja mölinöitä...
>>Miten minusta ei ole ole ollenkaan yllättävää, että nimenomaan paranormaalimyönteinen henkilö ilmoittaa kuulleensa noita outoja mölinöitä....>>
"Paranormaalimyönteisyys" tarkoittaa aika usein totuudellisuuteen ja totuuteen pyrkivää. Eikö rehellisyyttä ja avoimuutta tulisi kunnioittaa?
Jos katsomme maapallon historiaa, niin onhan siellä moniakin tapahtumia, jotka tukevat "yliluonnollista" maailmankuvaa (ts.tapahtumia joiile ei ole vielä olemassa virallista tieteellistä selitystä). Esimerkiksi; 1) uskonnolliset ilmestykset 2)Enkeleitä avaruudessa, joilla oli kuusi todistajaa vuonna 1984...ja on hyvin paljon luotettavia ufohavaintoja.Ihmisillä on usein myös omakohtaisia kokemuksia esim. Enkeleistä, mutta niistä usein vaietaan negatiivisen leimautumisen pelossa.
Kokonaiskuva maailmankaikkeudesta voi olla jotain sellaiista mistä ei paljoakaan yleisemmin tiedetä
Kyllä maailmanhistoriassa on paljon enemmän asioita joilla on aivan luonnollinen selitys.
Kiitos "jupterin haamu" kun kerrrot omakohtaisista havainnoistasi., sillä nythän on se tilanne, että monet eivät enää - ainakaan kovin avoimesti - kerro äänihavainnoistaan,
eivätkä ufohavainnoistakaan.
Nämä monien uskovien suuresti ja pitkään odottamat oudot taivaalta kuuluvat äänet ovat Taivaallisen Hallinnon aikaansaamia ääniä ja ovat "jumalallisen suunnitelman" mukaisia, vaikka niiden toteuttajina joskus olisivatkin ufot (monissa videoissa on näkynyt ufoja äänien kuuluessa samaan aikaan).
"Nämä monien uskovien suuresti ja pitkään odottamat oudot taivaalta kuuluvat äänet ovat Taivaallisen Hallinnon aikaansaamia ääniä ja ovat "jumalallisen suunnitelman" mukaisia"
Meinaat että jotkut ovat odottaneet teollisuuspiippujen ultraääni-paineilmapuhdistusta sen pari tuhatta vuotta ja että puhdistukseen tarvittaisiin oikein taivaallinen suunnitelma..?
AAARRRGGGHHH !!
Nettikummitus on siis eksynyt Kanadaan asti, ja vaikuttaa siltä, että liikaa paikallista (erittäin hyvää) olutta litkittyään on saanut kovat ilmavaivat puhuu norjaa siinä samalla. Eipä siinä sen kummempaa..
Näin asia on.
Tuon homman se aloitti aikoinaan Sahlbergien Pöytyän sukutilalla , jossa
se päästi jyliseviä pieruja navetan ilmanvaihtokanavien kautta.
http://www.youtube.com/watch?v=Qa84BPAbGFU
Anusnakki se persiissä päräjää.
Nuo äänet muuten ovat edelleen ajankohtaisia mailmalla. Onkohan suomessa kuultu niitä viime aikoina?