Audi on premium. Tästä ei pääse mihinkään. Täällä on turha väittää että Seat, Skoda ja wv olisivat samoja autoja. Käykääpä ajamassa. Seat on selvästi halpa versio wvsta. Jotenkin auto ei ole "kasassa" kuten audi tai wv esimerkiksi. Täytyy tunnustaa että ajan skodalla tällä hetkellä. Harkitsen vaihtoa audiin koska LAATU ja viimeistely on sitä jotakin. Tämän huomaa kun ajaa autoa. Tämä ei ollut provo vaan aikuisen miehen kommentti tähän autoilun maailmaan.
Audi on audi
autot on autoja
8129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onhan se laatua jos vedet tulee sisälle,onhan?
Jos Daciassa on töpseli ja latausmahdollisuus ja Audissa ei niin premium on Dacia
tai jos VW on se ja MB ei niin taas Vw on premium
eli Nissanin sähköauto lyölaudalta kaikki porschet joissa ei ole latausmahdollisuutta, sitten jos niissä on asia on toinen.
rajat menee nyt erikohdissa kuin ennen
miten sähköauto liittyy tähän?
audissa premiumia on korjausten hinnat
Selvähän se. Rahamies valitsee poikkeuksetta Audin, eikä voisi kuvitellakaan ajavansa Skoodalla tai Tojottimella.
Ei kaikki. Suurin osa ostaa skodan ja vaihtaa audin logot niin säästää pitkän sentin korjaamolaskuihin. " autonahan" se on sama ulostekikkare eri paketissa
Ainakin A-katsastuksen tilastojen mukaan juuri Skodaa ei kannata ostaa. Skodan Superb pärjää katsastustilastoissa vielä huonommin kuin kansanauto Octavia.
Jälkimäistä auttaa tietysti köyhä ja yksinkertainen varustelu. Siinä on mm. yhdystukiakselisto, äänieristykset puuttuvat ja lämmityslaite kuin suoraan Pobedasta.
VAG:n 1.2 TSI moottorin ongelmien syy on heikko laatu ja tämä moottori on Skodan valmistama.
Oli lähellä, että olisin ostanut Priuksen tai hybridi Lexuksen. Päädyin kuintenkin Audiin parempien ajo-ominaisuuksien vuoksi.
Skoda Superb on iso rohjo. Sen hinnalla saisi laadukkaamman Passatin jos halpaa autoa haluaa.
Kaikilla merkeillä pääsee paikasta "se" Paikkaan "SE"......
Joillain se teettää vaan ylitsepääsemättömiä vaikeuksia taittaa kyseinen matka......................
Ennen se taitettiin hevosilla.......
Nyt Autolla..... Mikä siinä on vaikeaa?................
Kaikilla merkeillä onnistuu tänäpäivänä......
Toisilla tietysti viattomammin....Ja toisissa enemmän vikoja......