joskus muutamia vuosia sitten Porvoon suunnalla. Muistaako kukaan nimeä?
Vastaukset 6
- Coofy
Muistan, kun tunsin miehen !
- Apk
Minäkin luulen hänet tuntevani.
- kaikentietävä
MUN UUSI RIKAS POLIISIPANKKIRYÖSTJÄ,JA RIKAS,JEE
TÄÄ ON PILAA ÄLKÄÄ TUKO PIDÄTTÄMÄÄN.
TSOUKKIA. - Paljastaja
-katolinen pappi raiskasi pojan
-lääkäri tappoi miehen
-palomies poltti talon
-automekaanikko rikkoi auton
-uimaopettaja hukkui kesämökillään
jne jne jne
ei ole kissaa karvoihin katsominen!- make
No pääasia että pankin ryöstäneellä kytällä tulee hyvät olot linnassa. Kerran kyttä aina kyttä.
- virka-ladalla
Tuolla jossain Alibi-lehti kasassa on juttu poliisista, taisi olla rikospoliisi, joka teki muutaman keikan . Ajeli virka-autolla, ladalla, ja sopivan tilaisuuden tullen ryösti pankin. Tuomio oli muistaakseni 4 vuotta, eli on kyllä jo vapaana. Onkohan entisessä virassaan ?
Kaivan joskus nimen esiin, kunhan nyt ehdin ja jaksan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051810
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS541610Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä451270Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231010Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita177875Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13810- 48762
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201723Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?16723Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.41678