Eli tiedoksi tänne, että Yhteiskunta/Uskonnot ja uskomukset/Profetiat palstalla on häirikkö, joka ilmoittelee jatkuvasti viestejä poistettaviksi.
Poisto ilmoitukset ovat täysin hänen mielivaltaisia ja tämä häiritsee keskustelijoita.
Ehdotan, että tarkastatte profetiat sivustolta tulevat poistamis pyynnöt ja kun huomaatte että poistojen ilmoittaja on yksi ja sama IP osoite, niin estätte kyseisen IP osoitteen palstalle pääsyn.
Kiitos.
Poisto ilmoitukset ovat täysin hänen mielivaltaisia ja tämä häiritsee keskustelijoita.
Ehdotan, että tarkastatte profetiat sivustolta tulevat poistamis pyynnöt ja kun huomaatte että poistojen ilmoittaja on yksi ja sama IP osoite, niin estätte kyseisen IP osoitteen palstalle pääsyn.
Kiitos.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Suomi24 henkilökunnan viestistä lainattua
"Hei käyttäjät!
Haluamme olla entistä aktiivisempana osana yhteisöä ja lähempänä kaikkia käyttäjiämme....."
Sitten kannattaisi ehkä alkaa kuunnella meitä käyttäjiä?
rakennetaan yhdessä toimiva ja vuorovaikutteinen palsta.
Profetiapalstan "häirikkö" on se, joka tämän aloituksen avunhuudon on laatinut
Auttakaaaaaa...
Miksi? Hän ei ryydy siihen, että hänen TÖRKEÄT henkilöön kohdistetut solvaukset, herjaukset, rikosl 24:8-9 § tasoiset perättömät ja valhelliset viestit eivät menesty!
Nytkin? Hampaisiinsa hän on ottanut erään tyypin,. ja kohta puoli vuotta on solvaus-ja herjauslinja HENKILÖÄ kohtaan jyllännyt. Törkeää. Tämä häirikkö ( aloittaja tässä ketjussa) on tuottanut hirveän määrän näyttöä!
Tässä tämän päivän törkeys:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11709495
Ei muuta
9.9.2013 15:34
Pyyntö olisi. Rukoile, että vihaa ja katkeruutta täynnä oleva rikollinen nainen, joka on valhetta täynnä ja sairas, tulisi tuntemaan Jeesuksen ja paranisi. Tuntisi vastuuta tekemisistään ja riidanhenki poistuisi.
_____________
Jokainen Suomi24 palstan säännöistä tietää, ettei em. sisältöinen viesti kuulu millekään palstalle! Siinä näkyy rikoslain 24:8-9- § valheelllisen viestin tunnusmerkistö. Sekä muutakin törkeyttä. "Sairaaksi ja rikolliseksi" nimittely?
Tosi törkeää. Tänään (tallessa viesti) jopa henkilön nimikirjaimet oli laitettu, ja väitetty että .... (no se näkyy viestissä.)
Profetiapalstan vakikäyttäjät tietävät, KENEEN (ihan oikeaan henkilöön) nämä vihakirjoitukset on suunnattu.
Kun Profetiapalstalla ei ole luotsia, sitä jotkut käyttävät ihan provokaatiomielessä. Häiriköintiin, vihamission tasolla.
Nyt? Tämä aineisto on juristien tutkittavana, ja ellei Suomi24 tosiaan laita ruotuun tuota pfofetiapalstan väärinkäyttäjää, niin asia antaa aihetta.
Kenenkään henkilön ei ole pakko sietää sitä solvausten, herjausten ja valheellisten väitteiden tulvaa, jota em:lla palstalla on eräs (sama) käyttäjä pantu sietämään. Aineisto on raskauttava. Ja jotta TÄYSI näyttö myös kriminaalisesta tasosta olisi, asianomistaja on kestänyt ja sietänyt solvauksia yli puoli vuotta!! Ja, hänen omaisensa, läheisensä - ovat saaneet tarpeekseen siitä, että nuo törkeät solvaukset ja nimittelyt vain jatkuvat!
Mitäh?
Älähän kuule pistä syyttömän niskaan syytöksiäsi.
Yritä hankkia ensin todisteet, luulo/epäilys ja kaiken lisäksi väärä sellainen ei kelpaa todisteeksi.
Lainaten sinua:
"Kenenkään henkilön ei ole pakko sietää sitä solvausten, herjausten ja valheellisten väitteiden tulvaa"...... jollaisia sinä nyt minua kohtaan esität.
Älä hauku väärää puuta, sillä minua ärsyttää mielivaltainen viestien poistelu profetiat palstalla ja sitten sinä tulet kertomaan kuin tietäisit minun olevan kyseinen häirikkö.
Uskovako olet?
Mitä tarkoittaa tämä seuraava: Älä sano väärää todistusta lähimmäisestäsi.
Lisää törkeyttä, perätöntä - valhetta - väitettä jostakin rikollisuudesta, ja että "ollut vangittunakin". Törkeää vihamissiota, ala-arvoista!
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11709495
Profetiapalsta vai HaukkumaKerho?
Kysymystä
6.7.2013 08:27
1
INFO Suomi24 valvojalle
Joka päivä täällä yksi ja toinen ”unohtaa” palstan aiheen ja rajat:
KESKUSTELE? Mistä? Profetioista, näyistä ja tulevaisuuden ennustuksista!
Ja sitten? Alkaa HaukkumaKerhon päivittäisen haukkuharjoitukset!
Viime aikojen analyysi osoittaa, että haukkumakerhossa on ollut eräs vihataho kuin veturina! Ja maalitauluna eräs Debora, kirjoittaja täällä. Joskus on jengiin lähtenyt muutama mukaan, yleensä tämä vihataho on huudellut solvauksiaan kuin yksinäinen kojootti preerialla... Mutta sitäkin enemmän extraa!
Pieni kertaus. Takuuvarman haukkumakerhon johtajana tämä tietty vihataho (henkilö selvitetty), on tuottanut n 3 kk:n aikana lähes 400 viha-ja solvausviesitä, kohdistettuna tähän samaan kirjoittajaan Deboraan. Määrä on huikea ahkeruuden näyttö... ja viestit ovat nyt selvityksessä ja tutkinnassa.
Tämän takuuvarman Haukku-Harjoituksen tuotannossa löytyvät Deboralle mm. seuraavat nimitykset (siis kymmeniä solvauksia joka lajia!) D-kalma, eksyttäjä, väärä profeetta, lahkohenki, iisebeli, manalan herra, saa-ta-nan kätyri, paholainen, narsisti, hullu, sairas, tuonelan torvi, ateisti, idiootti rotta, jne. jne.
Eikö olekin runsas tuotanto? Eikä tässä vielä kaikki, tietenkään. Viimeisin nimitys oli D-pullukka, joka aika iisiä lajia... :) Mutta tämä? Vihataho oli yrittänyt mustamaalata Deboran mainetta seuraavasti:
Viestitallenteita 16.6.2013 klo 21:09
Deborah.
"Palstan typeryys alko lievästi sanoen nyppim'ään, rupesin ateistiksi (eli tulin järkiini) ja nyt on kaikki hyvin."
Yritys leimata 41 vuotta uskossa ollutta, lähipiirinsä arvostamaa ja kunnioittamaa uskovaa ”ateistiksi”, väärentämällä Deboran nimimerkin, se oli se vakava virhe, joka pani toimenpiteet liikkeelle. Eikä siinä kaikki? Tämä vihataho jatkoi JATKETTUA valhetta (kymmenet viestinäytteet) väittämällä että Debora itse olisi sanonut ryhtyneensä ateistiksi: Törkeää.
Viestitallenteissa näkyy myös rikosl 24:8-9 § seikkoja: Perättömiä väitteitä yksityisyyden piiriin kuuluvista asioista. ”Valheellisen huhun” levittämistä.
Sitten otsikkoon?
Miten tällainen vihamission iljettävästä tunkiosta nouseva HaukkumaKerhon asia kuuluu profetiapalstalle? Tiettyyn ja samaan HENKILÖÖN suunnatut HaukkuHarjoitukset? Ja kun tämä vihataho(?) ei saa himoonsa mitään loppua, niin huutaa täällä - apuaaaa - että ylläpito muka siunaisi hänen törkeät, törkeät, ja taas törkeät HENKILÖÖN suunnatut viestit!
Nyt tämä näyttöpaketti on täysi. Tänään solvauskirjoituksissa oli solvatun nimikin. Ja sitten kaikki PERÄTTÖMÄT valheelliset vihjaukset, henkilöön liittyen.
Kuka teistä Suomi24 käyttäjät haluaisi olla vuosikaudet likaisten valheiväitteiden kohteena? Ja että viestit poistetaan (asianmukaiset) vihan vimmassa? Debora nimmarin kokonaisia ketjuja nämä vihatahot siivosiva heinäkuussa 2013 jopa lähes 20 kpl samana yönä!
Suomi24 profetiapalsta (vailla luotsia) on villien viidakkotahojen temmellyspalsta. Käyttäjät ovat kyllästyneet, kun palstaa tosiaan käytetään provokatiiviseen - henkilökohtaiseen - vihamissioon!
Suomi24 profetiapalstan villin viidakon haukkumakerho näyttää tänään jatkuneen. Sama vihataho, joka on syytänyt likaisia valheitaan jo puoli vuotta, objektina aina sama henkilö, palstan käyttäjä.
Rikoslain 24.8-9 § yksityisyyden loukkauksetkin ovat olleet kroonisia.
Joo. Profetiapalstan väärinkäyttö jatkuu ja jatkuu. Sinne tehdään jatkuvia aloituksia, jotka ovat pelkkää solvausta, herjaa, valheita - henkilöön suunnattua. Monesti viesteissä annetaan julki jopa yksityiselämän piiriin kuuluvia asioita, iljettäviä vihjauksia, jotka perättömiä, yhteystietojakin koetetaan ujuttaa.
Eli todella vakavia ilmiöitä, kuin gestapolaista ajojahtia, jonka kohteeksi otettu sama henkilö.
No, todella suuri on se näyttöaineisto, jossa jatketun ja tahallisen teon tunnsumerkistöt näkyvät. Lipsahdusta ei ole, kun kuukaudesta toiseen aina samaa solvauslinjaa harjoitetaan - hyökkäystä henkilökohtaisuuksiin mennen!