Osaisko joku neuvoo mitä pitäs tehdä ku oon unohtanu nokia 3510i suojakoodin ja aattelin vaihtaa liittymää?
suojakoodi
ipi
5634
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minun kännyssäni tarvittiin pitempää PUK-koodia. Ja koska senkin olin onohtanut, piti soittaa uudelle operaattorille, joka toimitti uudet koodit. Ja ne minä kirjoitin muistikirjaani.
Kuuleppas nyt! Operaattorilla ei ole mitään tekoa suojakoodin kanssa. Se on puhelimen koodi, ei kortin. PIN-koodi on korttikohtanen koodi. Otapa käyttöohje kauniiseen käteen ja opiskele ensin sitä ennenkuin kun tuut tänne muite "neuvomaan".
Joo, olet ihan oikeassa.
Yritin sanoa, että onnistuin hävittämään MOLEMMAT numerosarjat ja siksi jouduin hakemaan operaattorilta PUKin ja sen avulla kännyn auki ja sitten syöttämään uusia PINejä. Känny kehtasi mennä jumiin, kun syötin kolme kertaa peräkkäin väärän koodin.
Joo, tarttee olla täsmällinen. Kun harrastaa neuvomista.
Katsos, ei tavitse olla kovin kummoinen mies, että pääsee neuvomaan. Hohoo
Vie matkapuhelimesi myymälän huoltoon ja pyydä avaamaan sen suojakoodi. Kannattaa ottaa mukaan matkapuhelimesi ostokuitti, mutta ilman kuittiakin yleensä suostuvat avaamaan suojakoodin.
Oletko muuten muuttanut sen suojakoodin? Alkuperäinen suojakoodi Nokia matkapuhelimissa on muistaakseni 12345.
joo huoltoon vaan eikä oo ees kallis maksaa joku 13€ ainakin tampereella. 5minuutin homma