Andyn erikoiskohtelu ja järjetön hehkutus ihmetyttää. Hanoi Rocks ja Andy kovaa kamaa aikoinaan. Andy iso stara vieläkin monien mielessä. Myös minun. Ymmärrän, että Andy on maksettu kovalla rahalla taloon, ymmärrän vielä oman huoneenkin, mutta tuota jatkuvaa Andy, Andy, Andy, Andy höpötystä en todellakaan ymmärrä.
Kamerat kuvaa jatkuvasti Andya ja Teppoa, joka liimautunut Andyn kylkeen saadakseen paljon kamera-aikaa. Tepolla muutenkin ärsyttävä tapa holhota Andyä kuin pientä lasta. Andy tule nyt ulos mennään tuonne, tule syömään, tule tänne.... ym.
Talossa on monia mielenkiintoisia ihmisiä, jotka jäävät tuon Andykiihkoilun varjoon.
Toivottavasti Andy lähtee talosta ja vie mennessään mairean, ruskeakielisen Tepon.
Kamerat kuvaa jatkuvasti Andya ja Teppoa, joka liimautunut Andyn kylkeen saadakseen paljon kamera-aikaa. Tepolla muutenkin ärsyttävä tapa holhota Andyä kuin pientä lasta. Andy tule nyt ulos mennään tuonne, tule syömään, tule tänne.... ym.
Talossa on monia mielenkiintoisia ihmisiä, jotka jäävät tuon Andykiihkoilun varjoon.
Toivottavasti Andy lähtee talosta ja vie mennessään mairean, ruskeakielisen Tepon.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Andy lähtee ensi viikon häätöäänestyksessä, koska hänen kalenterissaan on varattu 19.9.2013 aika jotain helvetin näytelmäjuttua varten vaimon kanssa. Sano minun sanoneen!
Itse en pidä Antti Hulkosta. Tavallinen suomalainen jätkä. Päällepäin erittäin epäsiistin oloinen. Eiköhän ne rajut vuodet ole siihenkin mieheen jo jälkensä jättänyt. Suomalainen mies ja puhe on tosi kangertelua.
Mikä se luulee olevansa.
eihän luule olevansa mikään, koska hän on. Rokki legendamme!!
Ongelmana on juuri se, että kun puheesta ei saa selvää.
Tv-ohjelma tarvitsisi tekstityksen.
Andy on talossa varmasti vain tämän viikon kun oli toisaalla luvannut olla jo tuolloin 19.päivä. Eli erityiskohtelulla saatu taloon siksi aikaa että yleisö kiinnostuu.
Mitäs mielenkiintoista tonne sitten jää kun Reetullakin näyttäis olevan keikkoja jo reilun viikon päästä.
Eli nämä kaksi vähänkin tunnetumpaa poistuu ja sitten varmaan aloittajakin huokaisee helpotuksesta kun taloon jää vain nämä kauneuskuninkaat ja-kuningattaret juttelemaan säästä. Tosi mielenkiintoista.
Onhan Frederitkin luvannut olla toisaalla.
Eikö muka Sara Siepille sitten olisi muita töitä.
Naisparka, ellei ole. Vaikkei ihme, jos pr-taidot ja ulosanti on olematonta. Ei ulkonäkö sentään sitä korvaa.
Eikö päässyt Paulig-tytöksi?
Andyn suuruus perspektiiviin: Suomen BB-julkkistalosta löytää itsensä vuonna 2013.
Jep, mutta vähintään 100ke rikkaampana kuin sinne mennessä...
Andy
Teppo on niin komea, oi oi oi.
Ei tv-ohjelma ainakaan tuota kuvaa anna, jos joku maksu-tv sitten antaa.
Ehkä sitä on syytäkin holhota.
andy on ihan fiksu ja ok mutta muutama vuosi sitten kun hanoit veti keikkojaan ja keikka oli joensuun ilosaaressa muistan kun muutamat juntit naureskeli vaan yleisössä vaikka se oilikin kova hanoi keikka.ei paras mut kova. välillä kauhea ylistys ja välillä alistus en tiiä ihan sama. haistakaa paska
Kun sekopäätukiainen oli liian sekopää tuohon ohjelmaan, niin otettiin vähän vähemmän sekopäähulkko.
Miksi Andy sai oman huoneen? Saako Andy joka pv alkoholia? Miksi andy saa haukkua ja käyttää vittusanaa? Miksi asukkaille ei tule tupakki ja alkoholilakkoja? Miksi tää julkkis bb on näin iisi verrattuna aiempiin? Miksi suihkussa ei ole kameraa? Näytetäänkö Andyn silmien meikkailua, heräämistä ym? Tarvitseeko Andyn siivota? Oon niin kyllästynyt jo Andy klippeihin, niinkuin ei muita asukkaita olisikaan.
Andylle varmaan annettu oma huone sitä varten, et saa rauhassa siellä piikitellä itseään. Ainakin häätöäänestyksessä oli aivan selvästi aineissa ja veti ihan omaa showtaan.
Täytyy vaan sanoa että kyllä oon tyytyväinen etten ottanut sitä 24/7...olis kyllä menny rahat oihan hukkaan. Eihän tuolla ole ketään ketä haluais seurata. Andy...huoh, epäsiisti olemus, epäselvä puhe eikä hänestä oikein näytetä muuta kuin istumista...Reetu: sanoo äijille että naiset puhuu alatyylisiä juttuja eikä aina viitti kuunnella tms...mitä hän ite puhuu? Ihan niitä samoja juttuja niin että oikeion hävettää. Vanha ukko ja luulee vieläkin olevansa joku ....mjuut sitten ihan taviksia joissa ei ole senkään vertaa kattomista. Vetäsivät jo pöntöstä alas koko BB:een
MIKSI OVET EI AUKENE MEILLE, MIKSI TÖÖ SUOLI TÖKKII KOKO AJAN??
Tuo on ihan hullua tuo yhen miehen erikoiskohtelu. Olisihan taloon varmaan saatu muitakin kiinnostavia persoonia, joille ei olisi tarvinnut nenän eteen tunkee aamusta iltaan kaljaa.
Mikä tuo lapinukko on olevinaan.
Puheesta ei ota erkkikään selvää.
Komppaan!
Andy on ohjelman suola. Frederikin ohella Andy on BB:n ainoa "oikea" julkkis jonka takia tätä edes viitsii katsoa.....
Andy on jo nähty. Rupeaa olemaan mitta täysi sitä sen karseeta puhetyyliä. Inhottaa se sen ketjussa tupakointi ja kiroilu ja se kun sillä on koko ajan kaljatölkki käsissä.
Tosi huono esimerkki nuorisolle. Miksi sillä on hattu tai huppu päässä koko ajan. Pari päivä se oli ihan jees. Mutta nyt tulee jo korvista ulos.
Ihmettelin myös tuota huonehommaa ja sitä,miksei sitä näytetä mitän muuta tekemässä kuin istumassa röökillä tai muuten vaan?? Eikö Andy nuku,eikö Andy herää,eikö Andy pese hampaita tms.. Sille on varmaan maksettu siitä että meni tuonne ja on saanu sanella ehdot.. Mutta on se vaan jännä tyyppi,mä tykkään :)
Mustaki Andy on ihan jännä tyyppi. Mua ei haittaa jos sillä on oma huone ja erikoiskohtelu. Ei tätä niin vakavasti kannata katsoa.
Mitä jos kaikki olisivat "andyjä", olisko tää sittenkin hauska ohjelma?
Andy on ainutlaatuinen timantti joka ei hiomista kaipaa, eikä big brother ole koskaan ennen hauska ollutkaan.
Andyllä on kiistattomat ansionsa musiikkiurallaan.
Olisin kuitenkin arvostanut häntä enemmän, jos hän olisi uskaltanut muiden julkkisten ja "julkkisten" sekä aikaisempien vuosien "tavisten" tapaan heittäytyä BB-talon elämään täysillä; ilman erioikeuksia.
Muut talon asukkaat oitis huomasivat, ettei Andy ole asukkaana samoilla ehdoilla kuin he. Tästä seurasi se, etteivät muut asukkaat ole osanneet/uskaltaneet suhtautua Andyyn samalla tavalla kuin muihin. Kaikki ovat varuillaan Andyn seurassa ja pitävät tarkkaan huolen siitä, että Andyllä on hyvä olla ja ettei Andy vain hermostu heille mistään. Kaikilla näyttää olevan myös tarve saada Andy ystäväkseen myös talon ulkopuoliseen tulevaan elämäänsä, joten mielistelyltä ei ole vältytty.
Andyn seura tekee muista talon asukkaista varovaisia varjossa eläjiä. Ikävä kyllä.
Andy olisi taloon paljon "arvokkaampi" lisä, jos hän olisi rohkeampi ja heittäytyisi BigBrotherin vallan alle kuten kaikki muutkin BB-talon asukkaat.
Olisivat sulkeneet kaljahanat talossa,niin olisi viimein nähty se oikea andy. Jokainen on rento ja cool pienessä pöhnässä