Mulla on ny tälln omanlaine ongelma eli, mä oon tuntenu mu ihastukse yli seittemä vuotta ja me tiietää toisistamme ihan kaikki!! Oon esim kertonu sille kaikki tyypit keihi oon joskus ollu ihastunu ja siis kysynu silt mitä mu pitäs tehä ja kertonu sille kaikki mun perhe ja kaveri ongelmat ja se o auttanu mua aina kaikessa,mut nyt vasta mä oon alkanu tuntee sitä kohtaa jotai... eli me tekstataa joka päivä, mä oon koittanu flirttailla sille viesteil (mut en tiiä onks se tajunnu, se yrittää saada mut aina nauraan ku oon esim sen kaa, se o mulle aina iha sika kiltti ja yleensä se vähä "kiusaa" leikkimielisesti ja se o ilmestyny aina sinne missä mä oonilma et oon kysyny sitä sinne esim. Yks päivä mä olin mun pikkusiskoo (koht 6) vastassa muskaristaja oin tekstannu sille yhelle et kui tylsää mul vaik on ja si ku olin puolivälii matkassa, se sattu tuleen vastaan ja se sano et se olis menossa pianotunnille (just sinne mis se muskariki pidettii!!), seuraaval kerran sanoin et meen siwaan ku mul oli jano, ja yllätys yllätys, se oli siel kaupas OSAMAS JUISSIA ITELLEE!!! Si me hengattii siin ja se pölli mu juoman ja si se vaa koko aja ninjaili jotai ja luultavasti määränpää oli saada mut nauraa, si kolmannel kerral se jätkä ilmesty puolivälii matkaa ku mä ja mu kaveri oltii menos koululle ku meil oli liikuntapäivä. ja si on tällane harvinaine ongelma täs, et kosk me ollaa nii läheisiä me pidetää itteemme sisaruksina ja mä en haluis olla vaa sen "sisko" vaa haluisin olla sen tyttöysävä:( mä oon ny joka päibä yrittäny jonki laista flirttiä tehä eli kaikkee joka jutu peräs ;) merkki ja kaikkee "kuitenki tykkäät ku oon tällane;)" ja oon kysyny mitä mieltä se o must mut se ei oo halunnu vastata... :3 joten haluisko kukaa valasta mulle tätä tilannetta? :)) pliis tarvisin apua ja nopeesti!:)
onk poika myös in love?:o
seistakuokkalainen;)
7102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Toi on aika selvä merkki siitä, että te ootte MOLEMMAT ihastuneita toisiinne. :)
Jatkakaa vaan samaan malliin, jos se tykkää susta myös, niinku sä siitä, niin elämä vie. Olkaa vaan ihan rauhassa vielä, ajan mukaan, (jos sillä on sua kohtaan vahvempia tunteita), se luultavasti ilmenee ajan myötä. :)
Pidä aina pientä flirttiä ilmassa, mutta älä hätiköi ja anna elämän viedä. :)
Sulla ei ole mitään menetettävää, elä täysillä tyttö! :)
Onnea :)
Tuollainen vihjailu ei usein tehoa poikiin, kun emme tuppaa tajuamaan jos yritätte "vihjata" jotain. Tuossa vaiheessa itse suosittelisin jo kertomaan hänelle että pidät hänestä ja haluaisit olla hieman enemmän kuin ystävä. Vaarana tietenkin on että poika ei tunne samoin ja ystävyytenne "jäätyy". Mutta jos haluat olla enemmän on sinun otettava se riski tai ei tuo juttu tuosta etene. Sillä jos poika ei ole ennen tehnyt aloitetta, miksi hän tekisi sen yhtä'äkkiä?
noin nuoret eivät ole vielä valmiita mihinkään muuhun kuin ystävyyteen
Kannattaa puhua pojalle suoraan harvoin pojat tajuavat tuollaista vihjailua... :D
Sanoo lifemocker joka vaan istuu kotona koneella selittämässä paskaa suomi 24:n. Et varmaan omista mitään sosiaalista elämää kun pittää vielä 30v istuu äitin koneella. Jabalottajolle että kyllä se susta ehkä tykkää
Sanoo kakara joka vaan istuu kotona koneella selittämässä ****** suomi 24:n. Et varmaan omista mitään sosiaalista elämää kun pittää kytätä toisten tekemisiä
5/5 serwet{tti}