Tämä systeemi ei toimi, sillä häiriköt aina klikkailevat viestejä asiattomiksi ja kukaan ei niitä tarkastele vaan poistavat suoraan.
Siksi ehdottaisin että asiattomat viestit eivät edes tule poistetuksi ennen kuin se on saanut "asiaton ilmoituksen" vähintään kymmeneltä eri IP osoitteelta.
tämä karsii häiriköitsijät pois ja silloin oikeasti asiattomat ja huolestuttavat viestit tulevat ainoastaan poistetuiksi.
KIITOS!
ilmoita asiaton viesti
auttakaaaaaa
4
616
Vastaukset
- huono idea
Tuo vain hidastaisi asiattomien viestien poistoa, kun 10 ilmiannon kertyminen kestäisi. Samalla pahimmat häiriköt voivat tehtailla ilmiantoja eri feikki-IP:istä. Parempi ratkaisu olisi, että ilmiannetut viestit oikeasti tarkastettaisiin ja poistettaisiin harkinnalla.
- ☻moig
tässä esimerkkiä poistoista
- Anonyymi
Ilmoita omat tiedot kirjoittaja.
Et ole tavattavissa oikein oit olla kysymys kohta
Oletko sulkenut sanelin tiedot kuuntele.
Iltasanomat viimeksi avattuna
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266400Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716183Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443992Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482415Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311456- 131299
- 1871128
- 64960