Poistojen järkevöinti 2

olen trolli

Tein seuraavasta aloituksesta poistopyynnön osoittaakseni että ylläpito poistaa asiallisia keskusteluita. Linkki keskusteluun josta on tehty poistopyyntö
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11724745#comment-63547978

Kopio alkuperäisestä aloituksesta:

"Erinäisen ilkivallan vuoksi on miltei välttämätöntä, että viesteissä on myös asiattomaksi ilmoittamismahdollisuus. Mutta sitä ilmoitusta voi sitten taas joku käyttää palstan häirintäänkin.

Eli joku tilastomittari ylläpidolle ja niillä palstoilla, missä tulee kohtuuttomasti poistopyyntöjä, niin jokin tarkempi syynäys, eikä vain automaattista poistoa. Sama juttu myös mahdollisen kiusauksen kohteeksi joutuneiden nimimerkkien osalle.

Poistajan IP-osoitteen rekisteröintiä ei ehkä ole, mutta jos on, niin ammattipoistattajien pyynnöt hitaampaan jonoon vähintäänkin.

Tällä erää Ilmastonmuutos-palsta on siinä tilassa, että varsin asiallisetkin kirjoitukset poistuvat ilkivaltaisen ilmoittelun ja ehkä miinuspeukutuksen seurauksena."

2

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olen trolli

      Viestiä ei löydy

      Hakemasi viesti on poistettu. Voit etsiä hakuasi
      vastaavaa viestiä Suomi24-keskusteluhaun kautta.

    • ☻moig

      tähän poistoonb olisi kiva saada perustelu...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      67
      4469
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      104
      3737
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3351
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      21
      1906
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1893
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1159
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      89
      913
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      122
      872
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      869
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      784
    Aihe