Eli mistä löytäisin Turusta isomman luokan vaatteita. esim t-paitoja, collegehousuja ja collegepaitoja? Olen Talouspörssistä jo käynyt katsomassa, mutta eivät vain olleet kovin miellyttäviä päällä. Ja nyt puhutaan kokoluokasta 2-3XL
Isomman koon miesten vaatteita
Mistä??
11112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Fressman esim: skanssistssa Uttula humalistonkadun ja läntisen pitkänkadun kulma.
...Humalistonkadulla maalaistentaloa vastapäätä.
https://www.mrbig.fi/store/
2-3 äxän paitoja löytyy normaaleista vaatekaupoista.
Tarjoustalossa on perusvaatetta ja X:ä riittävästi ennen L:ää.
No joo, mut olen huomannut, että nuo kokoluokitukset ovat välillä mistä sattuu Tarjoustalossa..
Olen noin 190cm ja paino pyörii 95-105kg, eli XL-koko riittää mulle yleensä tuon painohaitarin yläreunallakin.
Usein Tarjoustalosta jää kuitenkin vaatteet ostamatta, koska heidän XL on liian pieni mulle. XL-paidat jäävät mulla napapaidoiksi ja ovat aika ahtaat muutenkin.
Tosin kesällä löysin sieltä jopa 4XL-koon paitoja, ne on hyvät.
...malleissa on mitoitusta myös pitkille miehille eli pidempää helmaa ja hihaa.
Jonkun verran myös isoja kokoja kenkiä, siis 47-48 ja ylöspäin...
Mistä mahtaa saada isojen miesten kortsuja? Pituus 39cm,ympäryysmitta 17cm
Housumies on myös hyvä, on isoja kokoja ja housut ei näytä semmoisilta Ohukainen ja Paksukainen-mallisilta. Paitoja on myös. Omalla miehelläni on tuon putiikin releitä siitä tiedän. Kohta tämä tietty mainoksena poistetaan mutta kerroin kun aloittaja liikkeitä kysyi.
Olen kyllä löytänyt Turun talouspörssistä
http://www.taloustavarat.fi
Käy kysyyn Matilta, Tepolta ta Ressulta mistä vaattensa hankkii.
Kumma kun tässä ketjussa ei toistaiseksi yhtään kommenttia siitä, että "syökää vähemmän" , "menkää pois maisemaa pilaamasta" tai "läskit on inhottavia"?
Sen tyylisiä kommentteja nimittäin heiteltiin ketjussa, jossa kyseltiin myymälää, josta löytyisi urheiluvarusteita isokokoisille naisille.
Se on niin ilmiselvää, että juuri NAISTEN pitäisi kaikkien kansalaisten iloksi olla laihoja, mutta miesten ei ole niin väliä.