Varo tätä MATKA-INFO

KILPAILU????????????

Arvonnan ehdot: Jokainen matkainfo.net:n tilaus oikeuttaa yhteen voittomahdollisuuteen palvelutarjoajan internetpalveluiden käyttäjien kesken järjestetyssä markkinointiarpajaisissa niiden käyttäjien osalta jotka ovat tilanneet palvelun DNAn, Soneran tai Tele Finlandin liittymällä. Arvonta suoritetaan 1.12.2013. Arpajaisissa arvotaan yksi 2000 euron arvoinen matka. Arvonnan voittaja saa vapaavalitaisen matkan arpajaisten järjestäjän osoittaman Suomalaisen matkatoimiston kautta. Arvonnan järjestää Funtastix Services OÜ. Järjestäjän henkilökunta ei voi osallistua kilpailuun. Järjestäjä ei vastaa siitä riippumattomista syistä aiheutuneista muutoksista palkintoon. Järjestäjällä on oikeus muuttaa ilmoittamansa palkinto korvaavaan palkintoon, joka vastaa arvoltaan aiemmin ilmoitettua palkintoa. Palkintoa ei voi muuttaa rahaksi tai vaihtaa muuhun tavaraan tai palveluihin. Järjestäjä ei vastaa mistään vahingosta, joka aiheutuu tai jonka väitetään aiheutuneen osallistumisesta arvontaan, tai palkinnon lunastamisesta tai sen käyttämisestä. Voittaja vastaa kaikista palkinnon hyväksymiseen tai käyttämiseen liittyvistä mahdollisista kustannuksista. Voittajan tulee lunastaa palkinto 4kk sisällä arvonnasta. Voittajille ilmoitetaan palkinnosta tekstiviestitse.
Palvelun ehdot: Tilaajan on oltava 18 vuotta täyttänyt. Tilaus oikeuttaa rajoittamattomaan palvelun käyttöön tilauksen ollessa voimassa. Palvelun tuottaa, toimittaa ja tarjoaa Funtastix Services OÜ. Palvelulla ei ole peruuttamisoikeutta. Tilaus laskutetaan viiden euron erissä viikottain matkapuhelinlaskussa, minimitilausaika on kuusi viikkoa jotka laskutetaan palvelun avauksen yhteydessä. Palvelun voi sulkea koska tahansa lähettämällä ilmaisen tekstiviestin MATKA STOP numeroon 17205. Asiakaspalvelu info(at)matkainfo.net.
Tietosuojakäytäntö: Palvelun tilaajille voidaan lähettää markkinointiviestintää. Markkinointiviestinnän voi estää lähettämällä maksuttoman viestin MATKA ESTO numeroon 17205. Käyttäjän syöttämää puhelinnumeroa ei luovuteta eteenpäin kolmansille osapuolille (pl. teleoperaattorit).

6

797

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin mitä sitten?

      Niin mikä on ongelma? Jo vuosia sitten on lakia muutettu niin että nykyään saa järjestää kilpailuja ja arvontoja joihin osallistuminen vaatii jonkun tuotteen tai palvelun ostamista.

      Jos taas joku on niin kädetön että tunkee puhelinnumeroaan joka nettilomakkeeseen ilman että ottaa selvää mitä se maksaa, niin hän ansaitseekin menettää sen 30 euroa minkä tuo palvelu vähintään maksaa.

      Moneen muuhun nettipalveluun verrattuna tuossa on hinta jopa poikkeuksellisen selkeästi kerrottu.

    • silakka

      30 euroa tyhjästä. Oli yllätys puhelinlaskussa. Tuskin mitään arvontaa edes on.
      Laillista tai ei, kusetusta kuitenkin.

    • Surullinen

      Itse en ole omasta mielestäni tuohon osallistunut ja silti minulle on tullut tuo viesti jo pidemmän aikaa joka viikon sunnuntai . Nuohan velottavat 5 euroa per viesti , no onhan tässä mietitty miksi puhelinlasku on noin iso. Onneksi sentään tajusin asian myöhään kun en milloinkaan onhan tuonne jo muutama satanen mennyt. Harmi on kova mutta asiahan ei tähän tule jäämään

      -alaikäinen nuori

    • HM1

      olen vahingossa tilannut palvelun ja haluisin peruuttaa

    • HM15

      vaihdan puhelin numeroni operaattorin kanssa jos ei lopu

      • Matkapuhelinkuiskaaja

        Jos viestin lopetus ei onnistu Stop viestillä ko. numeroon niin ota yhteyttä operaattoriisi. Sinulla on lain mukaan oikeus peruuttaa palvelu ja jos palveluntarjoaja ei tätä pyynnöstäsi tee, operaattorisi lopettaa palvelun puolestasi ja perii palveluntarjoajalta eurot takaisin sekä hyvittää ne sinulle. Osa veloituksista varmaan on aiheellisia, koska palvelun tilaus on vaatinut sinulta vahvistuksen, jossa on kerrottu palvelun hinta. Jos ko. vahvistusviestiä ei ole lähetetty sinulle, hyvitetään koko summa takautuvasti ja palveluntarjoaja saa siitä markkinaoikeuden määrittämän sakon. Tuossa vahvistusviestijutussa on turha valehdella, koska se selviää veloitustutkinnassa varmasti, onko viesti sinulle tullut vai ei.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      30
      2796
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1817
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1800
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1414
    5. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      72
      1290
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      24
      1245
    7. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1178
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      76
      1131
    9. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1008
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      97
      997
    Aihe