Arvonnan ehdot: Jokainen matkainfo.net:n tilaus oikeuttaa yhteen voittomahdollisuuteen palvelutarjoajan internetpalveluiden käyttäjien kesken järjestetyssä markkinointiarpajaisissa niiden käyttäjien osalta jotka ovat tilanneet palvelun DNAn, Soneran tai Tele Finlandin liittymällä. Arvonta suoritetaan 1.12.2013. Arpajaisissa arvotaan yksi 2000 euron arvoinen matka. Arvonnan voittaja saa vapaavalitaisen matkan arpajaisten järjestäjän osoittaman Suomalaisen matkatoimiston kautta. Arvonnan järjestää Funtastix Services OÜ. Järjestäjän henkilökunta ei voi osallistua kilpailuun. Järjestäjä ei vastaa siitä riippumattomista syistä aiheutuneista muutoksista palkintoon. Järjestäjällä on oikeus muuttaa ilmoittamansa palkinto korvaavaan palkintoon, joka vastaa arvoltaan aiemmin ilmoitettua palkintoa. Palkintoa ei voi muuttaa rahaksi tai vaihtaa muuhun tavaraan tai palveluihin. Järjestäjä ei vastaa mistään vahingosta, joka aiheutuu tai jonka väitetään aiheutuneen osallistumisesta arvontaan, tai palkinnon lunastamisesta tai sen käyttämisestä. Voittaja vastaa kaikista palkinnon hyväksymiseen tai käyttämiseen liittyvistä mahdollisista kustannuksista. Voittajan tulee lunastaa palkinto 4kk sisällä arvonnasta. Voittajille ilmoitetaan palkinnosta tekstiviestitse.
Palvelun ehdot: Tilaajan on oltava 18 vuotta täyttänyt. Tilaus oikeuttaa rajoittamattomaan palvelun käyttöön tilauksen ollessa voimassa. Palvelun tuottaa, toimittaa ja tarjoaa Funtastix Services OÜ. Palvelulla ei ole peruuttamisoikeutta. Tilaus laskutetaan viiden euron erissä viikottain matkapuhelinlaskussa, minimitilausaika on kuusi viikkoa jotka laskutetaan palvelun avauksen yhteydessä. Palvelun voi sulkea koska tahansa lähettämällä ilmaisen tekstiviestin MATKA STOP numeroon 17205. Asiakaspalvelu info(at)matkainfo.net.
Tietosuojakäytäntö: Palvelun tilaajille voidaan lähettää markkinointiviestintää. Markkinointiviestinnän voi estää lähettämällä maksuttoman viestin MATKA ESTO numeroon 17205. Käyttäjän syöttämää puhelinnumeroa ei luovuteta eteenpäin kolmansille osapuolille (pl. teleoperaattorit).
Varo tätä MATKA-INFO
6
834
Vastaukset
- Niin mitä sitten?
Niin mikä on ongelma? Jo vuosia sitten on lakia muutettu niin että nykyään saa järjestää kilpailuja ja arvontoja joihin osallistuminen vaatii jonkun tuotteen tai palvelun ostamista.
Jos taas joku on niin kädetön että tunkee puhelinnumeroaan joka nettilomakkeeseen ilman että ottaa selvää mitä se maksaa, niin hän ansaitseekin menettää sen 30 euroa minkä tuo palvelu vähintään maksaa.
Moneen muuhun nettipalveluun verrattuna tuossa on hinta jopa poikkeuksellisen selkeästi kerrottu. - silakka
30 euroa tyhjästä. Oli yllätys puhelinlaskussa. Tuskin mitään arvontaa edes on.
Laillista tai ei, kusetusta kuitenkin. - Surullinen
Itse en ole omasta mielestäni tuohon osallistunut ja silti minulle on tullut tuo viesti jo pidemmän aikaa joka viikon sunnuntai . Nuohan velottavat 5 euroa per viesti , no onhan tässä mietitty miksi puhelinlasku on noin iso. Onneksi sentään tajusin asian myöhään kun en milloinkaan onhan tuonne jo muutama satanen mennyt. Harmi on kova mutta asiahan ei tähän tule jäämään
-alaikäinen nuori - HM1
olen vahingossa tilannut palvelun ja haluisin peruuttaa
- HM15
vaihdan puhelin numeroni operaattorin kanssa jos ei lopu
- Matkapuhelinkuiskaaja
Jos viestin lopetus ei onnistu Stop viestillä ko. numeroon niin ota yhteyttä operaattoriisi. Sinulla on lain mukaan oikeus peruuttaa palvelu ja jos palveluntarjoaja ei tätä pyynnöstäsi tee, operaattorisi lopettaa palvelun puolestasi ja perii palveluntarjoajalta eurot takaisin sekä hyvittää ne sinulle. Osa veloituksista varmaan on aiheellisia, koska palvelun tilaus on vaatinut sinulta vahvistuksen, jossa on kerrottu palvelun hinta. Jos ko. vahvistusviestiä ei ole lähetetty sinulle, hyvitetään koko summa takautuvasti ja palveluntarjoaja saa siitä markkinaoikeuden määrittämän sakon. Tuossa vahvistusviestijutussa on turha valehdella, koska se selviää veloitustutkinnassa varmasti, onko viesti sinulle tullut vai ei.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1514886Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813576SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312563SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402233Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä892102Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?241995Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861989Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191468Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1001283