Miksei toyotaan saa nahkapenkkejä, vain jotain rättipenkkejä?
Nahkapenkeistä
dffdjdflk
34516
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
miksi paskaan kotteroon tuhlata nahkaa?
Siksi että ei olis enää niin paska. Pitää paljon tehdä muutoksia.
Kojelauta tehty ämpäri muovista.
Miten niin?
-itsellä on Nahka/Alcantara-verhoilu......lisärahalla olis löytynyt viel täysnahkaverhoilu, 11-kaiuttimen audiosysteemilla ja mitä lie viel......
Ottaisivat vaikka mallia Saabin sportti nahkapenkeistä. Näyttää hienolta, tuntuu hyvältä ja tuoksuu hyvälle. Hyvä sivutuki selälle ku selälle.
Toyota kestävä auto, mutta paljon puuttuu yksilöllisyyttä ja arvokkuutta. Auton pitäs olla hienon näköinen ja erkonominen sisältäkin.
Unohtu sanoa, että ei sitä shakki ruutu kangasta kukaan jaksa katsoa penkeissä. Ja koppura muovi on niin ysäri että olla voi.
Pistäs linkkiä nettiautoon mistä löytyy nahkajakkarat.
Minunko vika se on.....että Toyotan omistajat ovat niin "nuukia", että eivät osta Esim. Avesta Premium malleja? -ei millään merkirkilla niitä sisustuksia vaihdeta jälkikäteen......
Aloittajan väittämä on joka tapauksessa valhetta. -ainakin Aveen saa nahkapenkit, jos kukkaro on kunnossa.......
Suap eestä Suap takkaa ja Volvonki kinukit jo omistaa Hyvinmännöö Ruattissa homopojilla!!!!!!!!!!!! Mutta Toyota on vaan ykkönen mailmassa!!!!!!!!!!!!!!
http://www.ctvnews.ca/autos/toyota-still-world-s-no-1-in-global-vehicle-sales-for-q1-1.1251402
Mites sen saabin kävikään, eikö kannattanut tehdä nahkajakkaroita?
Toyotissa markkinoiden parhaat arkipenkit pitkillä matkoilla. Niitä ei ole ylimuotoiltu. Ylimuotoilu saattaa tuntua alussa hyvältä, mutta puuduttaa jalat ja selän pitkällä matkalla. Esim- saksalaisten autojen sporttipenkit arkikäytössä hankalia. Eihän niistä pääse edes helposti nousemaan pois.
Huomaa ettet ole istunut pitkää matkaa hyvissä penkeissä!
Tilasin ekyptistä kamelin esinahasta tehdyt päälliset. Eivät sopineet. Siinäkin tulin huijatuksi kuten auton ostossa. Olisi kiva ollut paljaalla perseellä kesä kuumalla istua kamelin esinahkaisilla istuimilla. Hieroa persettä siinä, homo kun olen. Ison kyrvän nahka perseen alla, jamia!!!
Ei vaan sillai nyt käynyt... Ikävä kyllä..
olisihan tyhmää laittaa halpikseen nahkat ja nin surkeisiin istumiin varsinkin.
Vaareille riittää halpa rätti ja ainahan voi vetäistä ne vanhat edellisistä Corolloista mukaan otetut istuinsuojat.
nahkajakkarat rahalla,mutta kuka haluaa epämukavat talvella
kylmät ja kesällä kuumat nahkapenkit. En minä ainakaan.
Enkä missään nimessä haluaisi niistä maksaa mitään lisähintaa.
Et ole näköjään istunut hyvissä nahkajakkaroissa.
Omissa ehkä kylmät talvella, mutta vain aluksi, penkinlämmitin lämmittää sen hetkessä. Kuumat eivät ole kesällä. Jos jättää auton aurinkoon, niin koko auto on tietenkin kuuma, mutta ei nahkapenkit ole muuta autoa kuumemmat.
Nahkapenkissä on helpompi vaihtaa ajoasentoa, kun se antaa sopivasti liukas, räteillä joudut peffaa nostamaan jotta voit asentoa vaihtaa. Rätteihin jää haisemaan mahdollinen lika, ja sen puhdistaminen on hankalaa ellei mahdotonta. Imevät sisäänsä pölyä ja nukkaa.
Hahaaahhhaaheheeheeee....sain kyllä makeat naurut....loistavasti kirjoitettu ja aika osuvastikin ;)
Rättipenkit voi pestä, toisin kuin ne nahkapenkit... ei lähde vanhat Güntherin mällit kuin kulumalla.
Eikä se asennonvaihtaminen ole kangaspenkillä mikään ongelma.
Pieru turahtaa ikävästi nahkapenkillä mutta kangaspenkillä se vain tussahtaa ja imeytyy kankaaseen.
Minä pidän Toyotan kangaspenkkien tuoksusta ja laadusta.
Nahkapenkit ovat premiumautojen varusteita. Nahkapenkit saa Toyotaankin ostamalla Toyota-Lexuksen.
Sen sijaan DAS KANSANAUTOON nahkapenkithän saa tunnetusti jo alkaen-malleihin, ilman lisämaksua. DAS KANSANAUTO onki parasta premiumia mitä rahalla saa.
Hei, Lexus on Corolla nahoilla.
Nahka maksaa, eivätkä Toyotan ostajat halua maksaa turhasta. Nahka näyttää kalliilta ja tuoksuu hyvältä mutta ei ole yhtä mukavaa kuin pehmeä kangas. Ennen vanhaan esim. amerikkalaisissa limusiineissa takapenkit olivat pehmeää, hengittävää plyyssiä kun taas kuskin penkki oli nahkaa koska se on kestävää ja helppo pitää puhtaana.
Jenkkiautoissa oli pitkään liukkaat vinyylipenkit ja edessäkin "sohvapenkki".
Minä asensin Corollan penkkiin alapuolelle 15mm paksun kumilevyn ja vietereitä jämäköittämää ja hyvä tuli.
Avensis premium on varustettu kerni penkeillä.
Oikeaan nahkaan on pitkä matka.
Golfissa on oikeaa nahkaa Avea halvemmalla. Myös ahdin jopa bensakoneessa.
vaan jaksaa kinastella hikisistä nahkapenkeistä. En kylläkään
ymmärrä miksi? Mukavuus ei ainakaan nahkapenkeillä parane
millään merkillä.
On aivan varma, että tuo väite ei pidä paikkaansa.
Käyppä joskus istumassa nahkajakkaralle niin ymmärrät kuinka ikävät ne on istua. Ne ostetaan vaan naapuria varten katseltavaksi ja sitten itse omalla perseellä niissä kärvistellään.
On tullut istuttua ihan tarpeeksi sekä kangas- että nahkapenkeillä. Laadukas nahkapenkki ei ole ikävä istua, ei pakkasella eikä helteellä. Luuletko tosissasi, että jos ne olisivat epämukavia, niitä käytettäisiin nimenomaan kalliimman luokan autoissa? Eihän niillä olisi siihen naapuriinkaan vaikutusta, jos ne huonoja olisivat.
Golf on pieni ja rupunen.
Jep. Jos ei nahkapenkki ole ikävä, niin silti nahkapenkki on ainakin ikävämpi kuin kangaspenkki. Siis perseelle.
Silmälle nahkapenkki , varsinkin alcantara-sellainen on kyllä älyttömän upea.
Silti olen ollut valinnassani aina rehellinen itselleni enkä ole valinnut penkkejä autoni mahdollista seuraavaa omistajaa ajatellen.
No tuo oli se miten minä ajattelen.
Mulla on Fiat unossa jälkiasenteiset fakiirinpenkit. Ajelenkin yleensä persaus paljaana. Teköö nannaa. Eikä hiosta, talvella mukavasti pistelevät verenkierron liikkeelle, kesällä ilmava.