Tämmönen kysymys tuli mieleen kun meillä miehen kanssa aletaan seksi aina paljaalla ja sitten laitetaan kumi paikoilleen jossain vaiheessa ennen kun mies laukeaa. Onko tässä vaara tulla raskaaksi? Olenko hieman uhkarohkea? Perheen perustaminen ei tosiaan kiinnosta tässä vaiheessa. Ollaan harrastettu tätä kyllä jo kolme vuotta ilman raskautumista ja kondomi siis ainut ehkäisy meillä...
Riskipeliä?
miten muilla?
5101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No kyllä voi ennen laukeamista tihkua nesteitä kalusta miks et hanki pillereitä hullun touhua
Provo mikä provo. Tai sitten se vanha: siitä saa kiksit. Jos sulla kokemusta, varmaan tiedät, että voimakkaimman orkun mies voi saada, kun se tietää (tai luulee), että nainen tulee raskaaksi siitä laakista.
Vaara kiihottaa.
Hormonaalista ehkäisyä en edes harkitse. Joskus söin niitä eikä seksi tuntunut miltään! Sitä ei halunnut, tunto alapäästä oli pois ja mahdolliset orgasmit, jos niitä sattui joskus harvoin saamaan olivat mitättömiä.
Lisäksi vasemman jalan pohje turposi aina pitkään istuessa niin, että sitä ei pystynyt kunnolla suoristamaan ja kävely ei meinannu onnistua aina istumisen jälkeen. Alkava laskimoveritulppa? Eli mikä on hullua?
No, jos sulla on ollut epäsopivat piltsut, niin turha on mielestäni kaikkia lääkkeitä leimata huonoiksi. Me ollaan jokainen yksilöllisiä. Ap:lle sanoisin, että riski on olemassa raskautumiseen, mutta jos olette jo 3 vuotta tehny noin, niin antakaa mennä jatkossakin.
Samat hormonithan on e-pillereissä kuin e-pillereissä eli estrogeeni ja progesteroni ja kun näitä lisätään kehossa niin suhteessa testosteroni( joka aiheuttaa halua) vähenee. Tästä johtuu, että kukaan nainen joka syö pillereitä ei voi nauttia seksistä samalla tavalla, kuin pillereitä syömätön nainen. Myöskin e-pillerit estävät ovulaation ja se on se aika kuusta, jolloin nainen tuntee voimakkaimman halun.
"venäläistä rulettia" nimimerkiltä kysyisin, että mistä johtuu, että riski on olemassa, onko oma kohtaisia kokemuksia? Tai muuten tietoa asiasta?
Mutta tosiaan ovulaatio on se hetki naisella kuusta, kun se seksi vaan maistuu kaikkein parhaimmalle ja jolloin katsot jokaista miehekästä miestä vähän sillä silmällä. Se on se hetki joka tekee naisista hetkeksi eläimellisiä. Surullita ajatella, että kaikki naiset( pillereitä syövät) eivät pääse tätä kokemaan.