Miksi ihmeessä teette lapsia?

näinonäreet

Pitäkää muna housuissa ja runkatkaa, niin ei tule ipanoita edes vahingossa. Tai piuhat poikki heti kun se on iän puolesta mahdollista. Se pitäisi sallia jo paljon nuorempana kuin 30-vuotiaana. Ihan hyvin voisi vaikka pakkosteriloida kaikki vähänkin vajakit jotka eivät pysty antamaan 100% työpanostaan ja ovat yhteiskunnan elättejä, sekä muutenkin vaikka puolet jokaisesta ikäluokasta esim. 18-vuotiaana. Ainakin heikkolahjaisemmat.

Kyllä nykyihmisen elämän tarkoitus on tehdä täysiaikaisesti työtä koko sen ajan, jolloin hän on ns. työikäinen. Lapset ovat siinä vain tiellä, maksavat työnantajalle jolle ne eivät oikeasti ollenkaan kuuluisi (epäreilua heille), sitten pidetään kaiken maailman äitiys-/isyys- ja vanhempainlomia ja hoitovapaita, ja myöhemmin kaiken päälle lukemattomat sairauspoissaolot, kun pitää olla kotona hoitamassa niitä räkänokkia.

Jos nainen vielä pitääkin äitiyslomaa (ja niitäkin elämän aikana mieluiten enintään 1 per nainen), niin ei siihen enää miehiä pitäisi vetää mukaan. Yhteiskunta on kohta ihan romuna, kun kaikki jäävät vain kotiin hoitamaan räkänokkia.

Syntyvyyden raju säännöstely nykyistä alemmas olisi oikea ratkaisu.

1

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Göö

      Taidat olla vähän vajaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      73
      3440
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2634
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      75
      2394
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2328
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      91
      2267
    6. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      42
      1793
    7. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1719
    8. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      189
      1546
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1383
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      148
      1340
    Aihe