Minun mielestä

Erään pitäisi maksaa Suomen valtiolle se 700 000 minkä hän antoi
ryyppykaverilleen Himaselle. Tai sitten lusimaan.
1377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Hölö hölö, keksi nyt jo jotakin uutta valittavaa!

Äänestä

TOTTA;

jyrki riepu joutuu maksamaan valtiolle 700 000 euroa töppäilystään,
ME vaadimme, me veronmaksajat.

Äänestä

Olen samaa mieltä,siinä nähtiin taas hyväveli systeemi kuinka toimii käytännössä.Näkyy olevän valtiolla ylimääräistä rahaa,niin kuin jollain tulevaisuus selvityksillä olisi jotain merkitystä tässä taloustilanteessa.Jos Jyrki sellaisen haluaa,maksakoon itse.

Äänestä

Ihan sama kelle maksetaan. Hukkaan menevät kuitenkin.!

Äänestä

turhaa tuota jauhaa,kataisella perustelut,opposition kiusaa,pisteitten kalastelua

Äänestä

  • syksyinen sää kirjoitti:

    Kun valta kihahtaa päähän tulee esille ylimielisyys kaikkea ja kaikkia muita kohtaan. Kuva puhuu enemmän kuin tuhat sanaa. Joskus näkee tällaisia naamoja partyjen jälkeen!

    http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288598789507.html

    vennamon mies jauha joutavia

    Äänestä

  • persuus kirjoitti:

    vennamon mies jauha joutavia

    En ole mies, suomen miehiltä ovat akat vieneet munat, joten tässä tästä testosteronin puutteesta.

    Isopää toteaa Iltasanomissa "... oman toiminnan ja ajattelun arviointi voi lähteä vain ihmisistä itsestään" , Katainen sanoo. Voiko enää suurempaa mainosta itsestään antaa, malliin mä oon meiltä ja muut savon krunneista. Voihan toteamuksen kuitata yleisesti tiedostetulla sanonnalla, savolaisten puheissa on vastuu kuulijalla. Vielä reilu vuosi on tätä kestettävä.

    Äänestä

n





Vaikka Kataiselle sanoo päin naamaa, että on tehny väärin,
hän väittää ettei ollu hänestä kysymys vaan systeemistä

HAH HAH HAAAAAA

Äänestä

Sininen kirja on kaikkien luettavissa http://valtioneuvosto.fi/tiedostot/julkinen/pdf/2012/sininen-kirja/fi.pdf
Sitä on moitittu epäselkokieliseksi, mitä sekin tarkoittanee.

Johdannon kolmessa kohdassa on jo asiaa. Se onko sininen kirja kaikkitietävä opas vai yrittääkö se panna vain uusien ongelmien ratkaisun jotenkuten alulle jää lukijan harkintaan.

Miten kirja olisi pitänyt hinnoitella? Siinä on miettimisen paikka. Kukaan, ei edes tiedemiehet tee työtään ilmaiseksi, sitä on turha odottaa.

Ilmaista luettavaa Suomen kansalle.

Äänestä
  • Roskapaperille ei tarvita muuta hintaa kuin jätepaperivero kaikille asiaan sekaantuneille.

    Äänestä

Jospa se ostaisi Himaselta vanhat ja käytetyt vessapaperit miljoonalla.

Äänestä

Tutkittu on asia ei vikaa, näin kaikessa missä on raha kysymyksessä Suomessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eipäs leikitä rahoil kirjoitti:

Erään pitäisi maksaa Suomen valtiolle se 700 000 minkä hän antoi
ryyppykaverilleen Himaselle. Tai sitten lusimaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu