Sievin kaluste

marja

Hei! Onko kellään kokemuksia Sievin kalusteen keittiöistä. Miten toimitus pelaa? Laatu yms.

13

9649

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jääliläinen

      N 3 vuotta takaperin valitsimme Sievin kalusteen keittiökaapistot,asennettuna tietenkin.Valinnan teimme koska heidän hinta oli edullisin.Asennus alkoi ajallaan,kesto oli arvioidusta 1.5 päivästä poiketen n.3 viikkoa,johtuen virheellisestä tavarasta.Valolistoja,jotka olimme tilanneet ei asentaja osannut laittaa ja tehtaan myyntipäällikkö lupaili hinnanalennusta.Loppujen lopuksi lista-asentaja tuli Rovaniemeltä.Niin ja sokerina pohjalla,Tehtaan toimari haistatti ja aikoi laskuttaa MEITÄ kun kritisoin asennusta ja halusin hyvitystä surkeasta työstä.Että harkitsisin kyllä... Törkeää ja vastuutonta toimintaa muttta kalusteet toimii ihan ok.

      • juurikin

        sama tilanne. Tilasimme toisinkätisen oven johon he suostuivat. Todellisuus = tuovat samankätisen oven.. HUUTAVAT korvaan että "maksatte kaksinkertaisen hinnan " ja juoksevat karkuun! Tällaista on toiminta firmalla jonka nimi on sievin kaluste.


    • mikäminälie

      Tänä päivänä kymmenen vuotta myöhemmin SAMA TYYLI. kalusteet toimivat mutta varsinkin asennus perseestä. Sai siinä tapella että saa tilauksen mukaisen ...

      • mikäminälie

        Niin viime vuonna oli sama tyyli... eikä tänä.... tiiä häntä tämän vuoden tilannetta..


    • Kärtsynen

      VaJaan vuoden ikäinen sievi kalusteet keittiö ja Ovet tippuu saranoilta. Koko ajan saa korjailla asentajan - joka oli täysin perseestä - töitä... ja tästä mieliharmista piti vielä maksaa... Pysykää kaukana koko kalusteet. .

    • Eityytyväinen

      Asentajat olivat jotain täysin kokemattomia lippahattuamisjannuja, jotka kyllä teki niin kusista jälkeä, että ei tosikaan. Myyjä vakuutteli, että on ammattilaisasentajat, muyta nämä jannut ei kyllä olleet aiemmin keittiötä asentaneet. Jälkeenpäin myyjä vähä selitteli, että kiireen takia oli asennunsia tekevä firma joutunu palkkaamaan hätäapureita.

    • harmi

      jatkuu eselleen sama shov.kalusteet mitkä tilattu ei alkuunkaan käy paikoilleen.eli siis suunnittelu virhe.

      • Hyvä tietää, kun keittiön uusiminen pitää tehdä eli joku muu toimittaja valittava.


    • Rem_ontti

      Ei lisättävää.....

    • Anonyymi

      N. 2015 hankin Sievin kalusteelta isohkon keitiökalustekokonaisuuden osittain vanhoihin runkoihin sovitetut. Suunnittelu, toimitus ja asennus sujui hyvin, eikä laadussa ollut moittimista. Kalusteet ovat toimineet moitteettomasti. Olen tyytyväinen firmaan. Hemmo

      • Anonyymi

        Se Sievin hemmoko?


    • Anonyymi

      Ei voi suositella. Ovissa ja laatikon kansissa kuvio eripäin, yksi taso puuttui, 2 ovea oli väärän kokoisia ja toinen taso oli väärin sahattu(mitattu).
      Toisen seinän tasotkin oli virheellisesti mitattu, myyntipäällikkö mittasi "keskeltä huonetta" eikä seinältä.

      Oikeat tavarat tuli sitten joskus ja puuttuvan tason leikkasin ite ylimääräisestä.

      Laskun saavuttua reklamoin toimitusjohtajaa ja sain kuulla v.t.uilua ja noin 2prosentin alennuksen.

    • Anonyymi

      Ainakin näin 2024 on heillä hyvä myyjä ja helkutin hyvä ja nopea asentaja. En toki voi sanoa aikaisemmasta, mutta nykytilanne on edellämainittu eli kannattaa tilata tuolta. Hyvä ja hinnat kohdillaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      328
      1660
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1370
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      568
      1369
    4. 65
      1071
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      74
      1000
    6. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      81
      814
    7. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      53
      796
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      112
      775
    9. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      42
      733
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      468
      677
    Aihe