Oknelma

Eurosamara

On tullut aika jättää vanha hyvä Samara jokapäiväisestä käytöstä vajaan seisomaan. Ajan sillä vaan aurinkoisella ilmalla kesällä.(Ei,en ole myymässä.)
Ja,kun ei enää Suomeen tuoda Ladoja,mikä olisi yhtä hyvä,ja huoleton auto.Vähän kalliimpikin voi olla.?

4

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ladafever

      Ihan liian pahan kysymyksen heitit ! Parempaa kuin Lada et saa edes isolla rahalla. Ainoa oikea ratkaisu vaikeaan pulmaasi olisi hankkia toinen samanlainen ja ajaa sillä talvella. Tiedän ... tiedän ... vaikea on löytää Ladoja kun omistajat eivät niistä tahdo luopua edes kiristämällä. Räppänä linjalle en Sinua kuitenkaan missään tapauksessa kannusta siirtymään ellet halua elämääsi jatkuvia itkupotkuraivoepätoivo kohtauksia.

    • ladamiäs

      "mikä olisi yhtä hyvä,ja huoleton auto"

      Ei mikään. Mitään niin huonoa ei ole koskaan valmistettu, että niitä voisi verrata Ladaan. Oikeaan autoon rahasi eivät kuitenkaan riitä, joten suosittelen Halpa-Hallin tarjouspolkupyörää, 99.-.

    • Kanto.

      Miksi et voisi ajella Samaralla edelleen. Siihen saa vielä uusia alkuperäisiä osia. Tuskimpa kori vielä olisi huonossa kunnossa. En minäkään osaa neuvoa parempaa autoa käyttöösi.

    • Eurovolga

      Koitat kerätä eläkkeestä joka kuukausi muutaman kympin säästöön. Kun saat pari sataa kasaan, voit jo aika vapaasti valita eri merkkisistä oikeista autoista Samarallesi sata kertaa paremman seuraajan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      89
      5005
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      51
      3982
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      51
      2621
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      344
      2061
    5. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      23
      1913
    6. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      140
      1799
    7. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1775
    8. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1697
    9. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      13
      1541
    10. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1404
    Aihe