Jos kerran tytöt saavat pelata jalkapalloa niin miksei pojat saa leikkiä prinsessaa?
http://www.youtube.com/watch?v=W4_skVcLjd4
MsChrisXena 5 months ago: Attack the girl and boys ...shesssh! They are just kids! Plus the boys weren't forced to endure anything! It's in fact healthy for boys to experience a little of what girls go through, and wear. Notice you haven't said anything about girls wearing pants!...or being Tomboys full-time!!! But some activity that looks even remotely like a "JaneGirl" scares Transphobic bigots like you! Guess you would fear letting boys dress as a girl for Halloween. This has nothing to do with body-sex either!
(Käännös: Tyttöjen ja poikien tappelu ... hys! He ovat vain lapsia! Ja poikia ei ole pakotettu osallistumaan mihinkään! On oikeastaa terveellistä pojille kokeilla vähän mitä tytöt tekevät ja pukeutuvat. Huomaan ettet sano mitään housuihin pukeutuvista tytöistä! ... tai tulemisesta poikatytöiksi kokoaikaisesti! Mutta jotkut toiminnat jotka kaukaisesti vaikuttavat "tyttöpojalta" pelottavat kaltaisiasi transsupelkoisia idiootteja! Arvelen sinun pelkäävän pukea poikia tytöiksi halloweenia varten. Tässä ei ole myöskään mitään seksiä!)
MsChrisXena 5 months ago: Does a girl wearing pants, or playing baseball/softball wearing the same uniform as the boys turn them into trans-men or gay? Do you think all boys would turn themselves into girls, or some girly makeup or makeup would make that short time covert them into desiring to be girls full-time? Or maybe turn them "gay"? By the same logic these days the majority of young woman today should be Lesbians, Bisexuals and very masculine! Afterall the easier way to power and equal respect is going masculine!
(Käännös: Eikö sitten tyttöjen pukeutuminen housuihin tai pelaaminen baseballia/softbalia samoissa kamppeissa kuin pojat käännä heitä transseksuaaleiksi tai lesboiksi? Ajatteletko kaikkien poikien tahtovan kääntää itsensä tytöiksi tai jokin tyttömäinen meikki tai meikki ylipäätään voivan aiheuttaa sen että lyhytaikainen muuntautuminen saa heidät haluamaan tytöiksi täysi-aikaisesti? Tai käännytää heitä "homoiksi"? Samalla logiikalla nuorten naisten enemmistö pitäisi olla nykyään lesboja, biseksuaaleja ja erittäin maskuliimisia! Kuitenkin helpoin tapa päästä valtaan ja tasa-arvoiseen kunnioitukseen on tulla maskuliinisemmaksi!)
MsChrisXena: Fact is lots of boys would like to experiment and see how it is to look and act like a girl, but due to imposed social norms many cannot do so safely. Their mother made it a nice game and they enjoyed their time as a girl, and likely they went right back to being roughhousing little boys.
Now if someone is brought up in a strongly homophobic family, especially around outspoken hateful fathers, then yes most boys would resist getting dressed up as a girl, even for fun.
(Käännös: Tosiasiassa useimmat pojat haluaisivat kokeilla miltä he näyttäisivät tyttöinä ja käyttäytyisivät tyttönä, mutta tyrkytettyjen sosiaalisten normien vuoksi useimmat eivät voi tehdä sitä kovin turvallisesti. Heidän äitinsä tekee siitä kivan leikin ja he nauttivat ajastaan tyttöinä, ja todennäköisesti he kertakaikkiaan haluavat palata takaisin raisuiksi pikkupojiksi.
Jos joku on kasvanut voimakkaasti homokammoisessa perheessä, erityisesti joissa on suorapuheisen vihainen isä, niin kyllä useimpia poikia vastustetaan saada pukeutua tytöiksi edes hauskan vuoksi.)
Prinsessaleikkejä pojille
2
163
Vastaukset
- Stereotypioidenluoja
Kuka on sanonut, etteikö pojat saisi leikkiä prinsessaa ja leikkivätkin? :O
- MNBGO
En näe tuossa kuvamateriaalissa mitään sopimatonta.
Julkinen salaisuus on että myös varsin monen pienet pojat leikkivät prinsessaa.
Viranomaisille kaikki poikkeava ja "poikkeava" on epäilyttävää, jopa se että NAINEN pukeutuu hameeseen.
Eräs tunnettu suomalainen miestoimittaja on jäänyt pienenä kiinni tyttöjen vaatteilla leikkimisestä ja sai hullun paperit. En pidä häntä mitenkään akkamaisena ja tuskin on homo.
Olisi parempi että koko yhteiskunta pääsisi eroon psykologian ahdistavasta otteesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567795Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675891Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615370Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515273Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084612Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072313Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31196Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371016Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43964