Mitä mieltä olette Sirpasta? Omasta mielestäni ihan sekoboltsi ämmä, mutta positiivisella tavalla. Sirpa on nyt kuukauden jäähyllä jäähtymässä...
Murhainfon Sirpa
Anneli Auervaara
16301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kuule täällä palstalla on henkilöspekulointi kielletty, säkin voit tehdä nyt luudallasi saman mitä tänään jo aikaisemmin kyöpelivuorilaiselle ehdotettiin - eli uukkarin.
Kuulepa - nettiystäväni siellä ylhäällä - siellä minfossa on Sirpa-ketju, jokainen voi suoltaa Sirpa-navan tuijotukset, jos kiinnostaa. Mutta miksi pitäisi edes kiinnostaa?!
Ja mitä tuohon sekoboltsihömppään tulee, niin - kuulepa - olisin löytänyt itseni jo ainakin kymmenen kertaa kadulta selkään ammuttuna, jos live-elämässä en pystyisi olemaan vielä kymmenen kertaa sekoboltsimpi. Onhan se nyt ehdottoman tärkeää, että kukaan ei pysty määrittelemään, että onko se Sirpa nyt viisas vaiko hullu.
Totta kait minulla on koira - hyvä koira onkin - jonka olen kouluttanut tunnistamaan kaikki peitepoliisit, mutta ei niitä silti tarvitse nyt mun kimppuuni yllyttää.
Joten ota luutasi ja käy!
Niin on sissollakin omansa, jos uskallat hyökätä sisson uskontoa vastaan niin bannit tulee.
Kummallista toisten haudalla tanssimista.
Toisinaan Annulistit käyttävät tarmoaan keskustelun latistamiseen, se on yksi ideologian tarkoitus.
Kuten on yritys saada lehdistöt omalle puolelle= politiikkaa=Yhteiskunnan viholliset.
Tara pisti mielenkiintoisen väitteen Murha. Infoon.
Onkin ollut tiedossa että hovioikeuden vapauttava päätös kaiketi pohjautui siihen että löytyi esitutkintamateriaalia joka paljasti Auerin syyttömyyden.
Nyt Tara väitti että Joutsenlahti on jemmannut omat tutkimuksensa makuuhuoneensa sängyn alle josta ne saatiin hovioikeuden käyttöön ja sittemmin salattiin. 700 DNA-näytettä on kuulemma kärrätty ongelmajätelaitokselle, se tieto on kaiketi peräisin Kuusirannalta.
Tämä kuullostaa nyt kyllä karmealta. Kun tutkinnanjohtaja vaihtuu niin uusi tutkinnanjohtaja aloittaa "puhtaalta pöydältä"! Eihän näin hullusti voi asiat olla Satakunnan poliisissa. Kertokaa ettei tämä ole totta vaan väärinymmärrys!
Mutta totta puhuen - tuo tänään puhumamme Jammun lapsivankila-asia - se oli jotakin sellaista, josta sain monta vuotta sitten liki hermoromahduksen minfossa.
Tuntui, että kukaan ei välitä, kukaan ei tee mitään, ja tuntui aivan käsittämättömältä, että miten tämä voi vain jatkua ja jatkua, eikä kukaan välitä näistä lapsista.
Nyt on välitetty - nyt on tehty jotakin ja ...
SUURI KIITOS tekijöille!
ettei auerska ja jens ole pitkään aikaan ketään raiskailemassa.
Sirpa on äskettäin todennut että Kukka ja Auer ovatkin oikeastaan syytettynä Suomi-neidon raiskaamisesta.
Auer on vuosikausia paljastanut oman pienen perheensä asioita netissä. Sitä samaa tekee toki tuhannet ja taas tuhannet naiset ympäri Suomenmaan, joten se nyt vain kuuluu tähän aikaan.
Kukka oli varsinainen saalis syyttäjälle koska hän a)kasvatti poikiaan, b) paljasti seurustelukumppanistaan jonkun tiedon jolla saatiin puoli Suomea kääntymään Aueria vastaan (onhan sopimatonta että murhatun miehen vaimo on kännissä kotonaan) c) riiteli ex-vaimonsa kanssa.
Tässä on aineksia joista kehittyi puolta Suomea (Valkaman sanoin) koskeva oman pesän suojelu- ja paljastelutaistelu.
No joko te paljastatte, että kumpi heistä on se poliisi, koska jutun syyttämisen hoiti nimenomaan poliisirikoksiin erikoistunut tutkinnanjohtaja?
Joka tuli valtakunnansyyttäjävirastosta oltuaan siellä ensin kaksi vuotta perehtymässä poliisirikoksiin.
Ja tällekin viestille me suomalaiset annamme nyt sitten ainakin kymmenen miinusta, eikö vain?
Mutta yksi asia vielä kiinnostaisi. Tämä uutinen.
"Murharyhmä-lehti: Jammu-sedän kumisaappaat jäivät askarruttamaan poliisia"
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2012/05/1543565/murharyhma-lehti-jammu-sedan-kumisaappaat-jaivat-askarruttamaan-poliisia
Olivatko nuo Jammun kumisaappaat nokialaiset?
Ei kun ne oli Risto-Mattia.
Mikä noissa kummareissa nyt niin ihmeellistä on? Vanhat ukonkäppänät nyt yleensäkin pitää kumisaappaita, eikä ota niitä pois sisätiloissakaan.
https://www.facebook.com/anneli.auer?fref=ts
Löytyipä tälläinen sivusto, onko aito?
Sanoo helsingin vankilapaikakseen eikä turkua:D
Tämä muuttuu nyt vielä kummallisemmaksi. En ihan tältä istumalta usko että tuonne rekisteröitymällä saa yhteyden Aueriin. Epäilen vahvasti että tässä joku hakkeri kalastelee Auerin nimellä "Annelisteja". Ja miksi? Luoja tietää, miksi
Annelilla itsellään on ystävät vähissä mitä kertovat naamakirjan kautta ystävät katsoneet. Oliko niitä 7-9 ystävää, joten ei kovin suosittu eikä ihme ?
Mitä enemmän fb kavereita on,ei kaikki voi ystäviä olla millään.Sirpasta ja teksteistään pidän,koska niissä on jotain enemmän.Ja ehkä minä olen se kolmas joka ymmärtää jujun.