Taxikuskit, älkää juorutko

Kyllästyttää nämä taksikuskien jutut jo pikkuhiljaa kaikkialla. Ihme ruinaajia ja juorujen levittelijöitä suurin osa. Eräskin taksari juorusi ja haukkui Kervistä niin perusteellisesti kun ajettiin Haminan suuntaan.
6444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kun en ole koskaan taksilla matkustanut.

Äänestä

oliko mersukuski kyseessä?

Äänestä
  • Saahan niiltä tietää missä on pilua tarjolla.

    Äänestä

Ei kukaan täysijärkinen ihminen juttele mistään kervisestä mut hyvä provo.

Äänestä
  • kuulin että kotkan valtuutetut on jutelleet valtuustosalissa kervisestä ja kuulemma muuallkin.

    Äänestä

kaikkihan täällä pikkukaupungissa juoruaa toisten tekemisistä ja asioista, oikea pikkusielujen keskittymä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pitäkää mölyt mahassa kirjoitti:

Kyllästyttää nämä taksikuskien jutut jo pikkuhiljaa kaikkialla. Ihme ruinaajia ja juorujen levittelijöitä suurin osa. Eräskin taksari juorusi ja haukkui Kervistä niin perusteellisesti kun ajettiin Haminan suuntaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu