Töyssy

Joensuu-lehmola.kontioniemi-kontiolahti lähiliikenne reitillä on hidasteita ja töyssyjä noin 25 kappaletta,Ei ole ihme jos alkaa kohta olla kuljettajilla jotka ajavat vakituiseen kyseistä reitiä,ola selkä kipuja ja muita selkä vaivoja,matkustajista nyt puhumattakaan.
13243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ja lisää tulee, näitä Pölösen pahkuroita viritellään nyt Vanhallenurmeksentielle.
Kontiolahdella kun riittää liikenneturvallisuudeksi se, että rakennetaan jumalaton pahkura tiehen, ettei tarvitse rakentaa kevyenliikenteen väylää.
Kun asuu tälläisen pahkurareitin päässä kiroaa alimpaan helvettiin koko ajatuksen.
Minua pahkurat risoo niin paljon, että olen maksanut veroni Joensuuhun jo kolme vuotta vaikka asunkin Kontiolahdella, tämä on tapani antaa ääni kunnan harjoittamille älyttömyyksille.

Äänestä

Ennen olivat Kontiolahden tiet kuoppaisia nyt on edistytty ja pantu tiet pahkoja täyteen.
Mikä kahjo näitä suunnittelee?

Äänestä

Eivät töyssyt häiritse, ellei aja ylinopeutta.

Äänestä
  • Outkohan sie ihan oikkee immeinen? Ei nykyaikana kukkaan aja noppeusrajotusten mukkaan.

    Äänestä

  • Jalaka tönkkönä vuan kirjoitti:

    Outkohan sie ihan oikkee immeinen? Ei nykyaikana kukkaan aja noppeusrajotusten mukkaan.

    Kyllä ajaa kun liikennesäänöt sanoo niin.
    Kuka pölvästi ajaa ylinopeutta aina?
    Ei ihme että noita töyssyjä pitää rakentaa!!!!
    Älkää sitten ihmetelkö ja manatko, itse sen saatte aikaan....ylinopeutta ajavat.

    Äänestä

  • oikee ihminen kirjoitti:

    Kyllä ajaa kun liikennesäänöt sanoo niin.
    Kuka pölvästi ajaa ylinopeutta aina?
    Ei ihme että noita töyssyjä pitää rakentaa!!!!
    Älkää sitten ihmetelkö ja manatko, itse sen saatte aikaan....ylinopeutta ajavat.

    Missä vika, kun ei vitsiäkään enää ymmärretä?

    Äänestä

  • Vit-si kirjoitti:

    Missä vika, kun ei vitsiäkään enää ymmärretä?

    osui omaan nilkkaan niin heti vitsiksi väitetään. ;)

    Äänestä

Minkähän takia missään muussa kunnassa kuin Kontiolahdella näitä töyssyjä ei ole tarvinnut siinä mittakaavassa rakentaa.
Ylinopeutta ajetaan varmasti ihan samalla tavalla kuin Kontiolahdellakin myös muissa kunnissa, toisaalta missään muussa kunnassa ei näin kaukana kaupungista ole näin alhaisia rajoituksia kuin Kontiolahdella.
Myöskään missään muussa ympäristökunnassa ei ole näin kehnoa kevyenliikenteen verkostoa kuin Kontiolahdella.
Jotenkin kaikki näyttää tässäkin asiassa johtavan kunnan ylimpiin viranhaltijoihin, joiden taito ja kyky ei riitä tuottamaan kuntalaisille niiden tarvitsemia palveluita, pikemminkin päinvastoin, joskus tuntuu, että viranhaltijoiden suurin tehtävä on vaikeuttaa kuntalaisten jokapäiväistä elämistä.

Äänestä
  • Niin siinäpä teille miettimistä, miksi noita töyssyjä/hidasteita rakennetaan...
    Olisikohan ihan asukkaissa/teiden käyttäjissä syy? ;)

    Äänestä

  • k,mnhjbgvf kirjoitti:

    Niin siinäpä teille miettimistä, miksi noita töyssyjä/hidasteita rakennetaan...
    Olisikohan ihan asukkaissa/teiden käyttäjissä syy? ;)

    Jos missään muussa kunnassa ikinä ei ole töyssyjä, alhaisia rajoituksia ja kykenemättömiä viranhaltijoita, niin ainahan täältä pois pääsee! Vaikkapa sitten töyssyistä tietä pitkin!

    Äänestä

Ai muutaman älykääpiön vuoksi koko kunta olisi tyhjennettävä.
Eikä teillä pölvästeillä säteile sen vertaa, että teilläkin loppuu hölmöilyt siihen paikkaan kun veronmaksajat häipyy.
Kontiolahdella on kyseenlainen maine johtamisessa ja johtavissa politikoissa ollut jo pidemmän aikaa ja olisikin aika vahttaa nämä suhmuroijat todellisiin päättäjiin joille muidenkin kuin oma etu olisi tärkeää.
Nythän kunnassa osoitetaan heti rajalle, jos sattuu olemaan eri mieltä kuin kunnan silmäätekevät.

Äänestä

Jos ajaa 140km/h töyssyyn menee nätisti yli ei pompi kokeilkaa vaikka.

Äänestä
  • entä jos Skoda ei kulje kuin 130 km.h

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veikko H kirjoitti:

Joensuu-lehmola.kontioniemi-kontiolahti lähiliikenne reitillä on hidasteita ja töyssyjä noin 25 kappaletta,Ei ole ihme jos alkaa kohta olla kuljettajilla jotka ajavat vakituiseen kyseistä reitiä,ola selkä kipuja ja muita selkä vaivoja,matkustajista nyt puhumattakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu