Ensi talvena menossa goalle reissaamaan. Viimeksi käynyt n 5 vuotta sitten, onkohan hintaso siitä ajasta hirveästi noussut.
Eli mitähän nykyään maksaa sellanen guesthouse tai ranta-hut majoitus omalla kylppärillä varustettuna. Vieläkö löytyy alle 500 rupian mökkejä?. Tarkoitus asustella ainakin arambol-anjuna akselilla ja ehkä myös etelässä palolem-agonda seudulla.
Entäs bisse ja ruoka hinnat. Mitä maksaa iso kingfisher keskimäärin? Entäs halvat kasvismätöt kuten aloo gopi esim?
Entäs tola charkkua, vieläkö lähtee tontulla, pepsi 3-5 tonttuu??
Goan hintataso 2013?
14
1025
Vastaukset
- Hinnat on nousseet
Hinnat on nousseet, jos olet viimeksi ollut 5v. sitten Intiassa. Tuskin Goalla ovat pysyneet hinnat alempana muuta Intiaa.
Mikä lienee ollut euron arvo 5v sitten? Toukokuun alusta intialaisen rahan arvo pudonnut ollen nyt n 84 inr 1 eurolla....
- Halpaa
Kalliimpaa siellä on kuin ennen, mutta silti kulut siellä ovat mitättömät!
- Guiyjyjkjskjd
Rupian kurssi on aika lailla laskenut, joten saattaa olla jopa halvempaa kuin viisi vuotta sitten....
- KF-fani
Iso Kingfisher taisi olla ravintolasta ostettuna 100-120 rupian paikkeilla? En tarkkaan muista. Pieni oli muistaakseni 30rupiaa kaupassa, 50-60 ravintolassa.
- rahalla selviää
viime talvena goalla
- lyhyemmät sisäiset matkat taksi noin 1,50€
- ranta baarissa noodeli ruoka ja pieni olut noin 2€
- miesten hiusten leikkuu 3€
- tunnin hieronta noin 5€
tasokkaissa/kalliimmissa ravintoloissa esim. sisäfilepihvi ja olut tai viini noin 7€
hinnat varmaan vähän nouseet ko. aikana, mutta en tarkkaan laskenut erikseen kaikkia, mutta päivän söin ja join rannalla 2 hlö lasku noin 10€ .... otettiin mitä mieli teki
ruokailuun ja juomiseen (paikalliset juomat) ei paljoa mene rahaa - goan girl
Sellaista viestiä tullut nyt siellä olevilta että hinnat nousseet viimevuodesta aikalailla..ihan kauttalinjan..
- Halpaa se on silti
Vaikka paikalliselle hinnankorotukset tietty tuntuu, mutta silti hinnat on Intiassa niin halpoja meille. Lentoliput maksaa eniten...
- Bensa maksaa
Polttoaineen hinta noussut rajusti, joten riksat ja taksit kulkee kalliimmalla. Sama siirtyy muihinkin hintoihin. Eihän se meille tosiaan tunnu, mutta paikallinen väestö on kovilla.
- salmiakkiruhtinas
itsellä myös goan matka edessä, olisi mukava kuulla tämän kauden hintatasosta. Just ne tärkeimmät eli majoitus, ruoka ja juomat
- nami, mani
Kaikille tiedoksi
Edelleen Goalla halpaa, kuin saippua.
täällä ollaan 3kk - Gnas
Huhtikuussa olin Goalla, niin Anjunassa syötiin kolmeen pekkaan Oasis nimisessä ravintolassa pääruuat ja yhet isot kaljat per lärvi, hintaa tuli alle 10€.. Curlie'sissa ja Shiva Valleyssa 70 rupiaa (1€) 0.65l Kingfisher, iso vesipiippu 500 rupiaa ja nuudelilautanen rannalla 50 rupiaa
- Gnas
Niin ja siis vesipiippua polteltavaksi Curlie'sissa.. ei omaksi :D
- ♡♡♡♡♡
Gnas kirjoitti:
Niin ja siis vesipiippua polteltavaksi Curlie'sissa.. ei omaksi :D
Hinnat nousseet hieman mutta kurssi on edullisempi paljon kuin 3 vuotta sitten.suomalaisille silti halpa loma kohde.sipulin hinta on korkea ja siksi sipuli rekkojen ryöstö on yleisä intiassa. Polttoaineen hinta korkea kuin joka paikassa maailmalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688