Big Potterissa taitaa käydä samoin kuin:

Oikeudenkäynnessä Suomessa yleensä, eli valhe voittaa. Kuka nyt esimerkiksi uskoisi jotain ammattivalehtelijaa eli selvännäkijää :)
3107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En äänestänyt. Oisko pitänyt. Anu ulos mieluummin kuin Susanna oli mielipiteeni, mutta luotin, että kaikki Anun haukkujat äänestää.

Äänestä

Luotin että Reetu lähtee kun sillä keikka ensi vkl ellei sitten kerenny peruu keikkaa. Susanna teki virheen kun sopi Claudian kanssa ketä nimeävät ja heti perään kehotti muita nimeämään Claudia. En tykkää Claudiastakaan. Suomen oikeuslaitos ei oo oikeuslaitos vaan syyllisten holhoamista ja kärsijien kärsimysten lisäämistä ja asianajajien palkkatilin kartuttamista ja valtion velan kasvattamista.

Äänestä

Virolaisilta lienee tullut ääniä Anulle paljon myös.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ammattivalehtelijaha kirjoitti:

Oikeudenkäynnessä Suomessa yleensä, eli valhe voittaa. Kuka nyt esimerkiksi uskoisi jotain ammattivalehtelijaa eli selvännäkijää :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu