kysymyksiä ensioireista? vähän mietityttää :(

mum3

Eli nyt ollut about 3vkoa (mitä itse huomannut,ystäväni sanoi huomanneensa aiemmin jo mutta ei maininnut) käsien vapinaa..etenkin tietyssä asennossa mutta myös muuten hieman.. ei mitään kovaa vatkausta mutta kuitenkin.
Oikean puoleista jalkaterää pistelee ja tuntuu puutuneelta kuin myös oikeanpuoleista kättä välillä (kämmen-sormet), nämä kuitenkin katoaa välillä ja sitten palaa. Etenkin kävelyn jälkeen huomasin tuon puutuneisuuden, myös pohkeessa.
Tunto ei katoa ja pystyn liikuttelemaan, myöskin tuo oikea jalka ja kämmen ovat selvästi toista kylmemmät.

Myöskin kova väsymys tuntuu olevan päällä, vaikka nukun sen 8h yössä niin tuntuu että tarvitsee päikkärit ja silti on jotenkin uupunut olo.

Itse mietin kilpirauhasen liikatoimintaa (paino ei nouse),mutta kuulemma ei ihan siihenkään täsmää.

Ikää löytyy 29v. Lääkäriin sain ajan reilun vkon päähän..

Kuulostaako tämä mille teistä jolla kyseinen tauti on? onko ollut minkälaisia ensioireita?
Tämä saattaa tosiaan olla ihan luulosairautta myös,googlesta kun löytää itselleen vaikka mitkä taudit :D

4

608

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mum3

      lisäyksenä vielä,että myös elohiiri vaivasi n.2vkoa putkeen..nyt on onneksi se lähtenyt,mutta ilmestyi päivittäin oikeaan silmään.

      • C.k.

        Silmälääkärissä voit myös käydä


    • Maltti on valttia

      Oottele nyt vaan rauhassa sitä lääkärivisiittiä. Ei täältä selviä, mkä sulla on eikä toisten ensioireilla oo välttämättä mitään yhteyttä sun oireisiin tai tuntemuksiin. Tuntemusten vertailu kun ei johda mihinkään.

      Malta mielesi, reilun viikon päästä oot varmasti jossain määrin asian suhteen viisaampi.

    • Kokkid

      Ja kilpirauhasessa voi olla vikaa vaikka arvot olisivat hyvät!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      5116
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3636
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      37
      3050
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      3005
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      10
      2936
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2363
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1848
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1790
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1731
    10. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      139
      1718
    Aihe