koko palsta on täynnä kiihkoilevia puupäitä. Autuaita ovat puupäät, jos ei tikka yllätä.
Pikaisen tutustumisen perusteella
Niinpä niin
7295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Yleensä kiihkoilevat puupäät ottavat vahvasti kantaa vain jo pikaisen tutustumisen perusteella.
jetsulleen. Sen huomaa jo pikaisen tutustumisen perusteella tämän palstan kirjoituksista. Sinunkin.
..kuinka tuo pikaisen merkitys on erilainen eri ihmisille. Palstan avaussivulla on pari minun viestiäni ja noin nopean analyysin jo kykenit vetäisemään pikaisella tutustumisella.
Minä olisin kuvitellut noihin anal-yyseihin tarvitun jo pitkää aapoilua palstalla. Niin sitä näköjään erehtyy.
taaksepäin mentäessä? Muuttuvatko sinunkin kirjoituksesi älykkäämmiksi? Onko dementia iskenyt vasta parin viime sivun aikana? Jos näin on, pyydän nöyrästi anteeksi liian nopeaa anal-yysiani! Antaisitko näyteen jostakin aikaisemmasta älykkäästä kirjoituksesta, vaikka omastasi?
antamaan sinulle yhtään linkkiä älykkäästä kirjoituksestani, koska niitä ei sinun näkökannaltasi ole. Noista muiden fiksummista kirjoituksista palstalla löydät esimerkkejä kelaamalla tekstejä taaksepäin. Valitse vapaasti.
Suosittelen sinulle Karimin ja mies-81:n kirjoituksia.
Sinun älykkäät kirjoituksesi osoittavat sinun oleva suuresti sivistynyt humanisti, kenties entinen opettaja. Noin opetuksellisesti kannattaisi hyväksyä sieltä mielikuvituksessaan luomasta älyllisestä norsunluutornistaan myös meidän älyllisesti itseäsi vähempiosaisten vapaus mielipiteen ilmaisuun.
Mutta kun nyt vittuilun aloitit, niin näytä esimerkki puupäisestä kiihkoilustani palstalla.
Valitettavasti en ole suuresti sivistynyt humanisti. Opettajaksikaan en kelpaa. Norsunluutornissa elävä byrokraatti olisi parempi nimitys. Joten ei minun kirjoitelmiani kannata ottaa liian vakavasti.
Ehkä Karimin ja mies-81:n ja monen muun aikaisemmat kirjoitukset ovat olleet fiksuja. Ehkä sinunkin. Jos niin on, arvioni on ollut liian pikainen. Muutos on silloin ollut huomattava. Mutta vaikka eivät olisi olleetkaan, äänellään jokainen lintu laulaa. Joten laulakoon vain ja laula sinä myös!
Harva meistä huomaa oman kiihkoilunsa puupäisyyttä. Esimerkit eivät silloin auta.
Ehkä joskus tapaamme palstalla.
Lukemisiin!
Toivoton tapaus.
Ehkäpä nyt päästään keskustelemaan islamista, mikä oli palstan aihe.